Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Papua ir Naujojoje Gvinėjoje sulaikyti keturi grupiniu amerikietės išprievartavimu įtariami asmenys

23/04/2013

Taip pat skaitykite

Pamaryje jau deginama žolė Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė plaukimo čempione Barselonoje pagerino planetos pirmenybių rekordą Nepaisant nuogąstavimų dėl Fukušimos 2020-ųjų olimpiadą rengs Tokijas Lietuviai laimėjo trečią vietą Pasaulio Taurės karpių čempionate

Sidnėjus, balandžio 23 d. (AFP-BNS). Papua ir Naujojoje Gvinėjoje po masinių gaudynių buvo suimti keturi vyrai, įtariami dėl amerikietės mokslininkės grupinio išprievartavimo; pareigūnai antradienį dar prašė vietos gyventojų pagalbos kitiems penkiems tebesislapstantiems įtariamiesiems sučiupti.

Amerikietė pasakojo, kad praėjusią savaitę Madango provincijos Karkaro saloje esančiose džiunglėse ginkluota gauja surišo jos vyrą ir gidą, ją išrengė nuogai, surišo jos rankas ir išprievartavo.

Prieš išvykdama į JAV moteris papasakojo apie patirtus išgyvenimus AFP, norėdama atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, kuris yra paplitęs šioje labai neturtingoje Ramiojo vandenyno šalyje.

"Tikiuosi, kad mano istorija gali ką nors pakeisti", - sakė ji.

Madango provincijos policijos viršininkas vyriausias policijos inspektorius Sylvesteris Kalautas Papua ir Naujosios Gvinėjos nacionaliniam transliuotojui sakė, kad septyni vyrai įtariami įvykdę lytinį nusikaltimą prieš tą moterį, o kiti du jį stebėję.

"Kreipiuosi į įstatymus gerbiančius Karkaro piliečius, prašydamas suteikti policijai reikiamos informacijos, kad mes galėtumėme suimti visus įtariamuosius, - kalbėjo jis. - Suprantama, tai bus geriausia mūsų šaliai".

"Mūsų žmonės prievartauja mūsų emigrantus, kurie atvyksta į šalį arba provinciją teikti paslaugas mūsų žmonėms", - kalbėjo inspektorius.

Naujienų agentūrai AFPsu S. Kalautu susisiekti nepavyko.

Papua ir Naujojoje Gvinėjoje smurtas prieš moteris yra labai paplitęs reiškinys, nors baltųjų rasės moterys nuo jo čia kenčia retai. Papua ir Naujosios Gvinėjos įstatymai už išprievartavimą numato įkalinimą iki gyvos galvos.

Vos prieš savaitę grupė vyrų nužudė vieną australą ir išprievartavo jo draugę Vestern Hailendso provincijoje. Ministras pirmininkas Peteris O'Neillas (Piteris Onilas) pasmerkė šį išpuolį ir pavadino jį "bailiu gyvulių aktu".

Vietos laikraščiai antradienį paskelbė, kad dėl šio incidento suimti ir apklausiami du vyrai, tačiau dar aštuoni įtariamieji tebėra laisvėje.

Pastaraisiais metais Papua ir Naujoji Gvinėja garsėja ne tik žiauriais išpuoliais prieš užsieniečius, bet ir neseniai kilusia su raganavimu susijusių nusikaltimų banga, būta ir žmogžudysčių bei nukirsdinimų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS