MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaEkonomika

Pasaulio ekonomikos nuosmukio per kitus 3-5 metus tikimybė viršija 60 proc. - PIMCO

13/06/2013

Taip pat skaitykite

Rytų Europos akcijų biržų indeksai Europos reikalų komiteto pranešimas: Lietuva ir Airija jau tariasi dėl pirmininkavimo ES Tarybai perdavimo Sumažinta deimantų gavyba Rusijoje Ekonominių vertinimų rodiklis liepą sumažėjo 4 punktais

Sakramentas, birželio 13 d. ("Bloomberg"-"Interfax"-BNS). Pasaulio ekonomikos nuosmukio per kitus 3-5 metus tikimybė viršija 60 proc., mano "Pacific Investment Management Co." (PIMCO), didžiausio pasaulyje obligacijų fondo valdytojos, ekspertai.

"Pasaulio ekonomika nuosmukį išgyvena maždaug kas šešerius metus. Kai skola pasaulyje didelė ir mažėja, nuosmukis paprastai patiriamas dažniau negu tada, kai skola yra maža ir didėja", - teigia PIMCO portfelių valdytojas Saumilas Parikhas (Saumilas Parichas).

Jis primena, kad paskutinį nuosmukį pasaulio ekonomika patyrė prieš ketverius metus.

Eksperto nuomone, vertinant valstybių obligacijas, patraukliausi yra Australijos, Naujosios Zelandijos, Švedijos, Meksikos ir Brazilijos vertybiniai popieriai.

PIMCO yra linkusi investuoti į besivystančių šalių akcijų rinkas. Kartu S. Parikhas rekomenduoja mažinti investicijas į Japonijos, JAV, Vokietijos, Australijos ir Meksikos akcijas, nes jų kainos yra per didelės, o šių šalių augimo perspektyvos yra neaiškios.

Kovo 31 dieną PIMCO valdė 2 trln. JAV dolerių turtą. Didžiausio pasaulyje obligacijų fondo "PIMCO Total Return Fund" apimtis sudaro maždaug 285 mlrd. JAV dolerių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS