Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės

10/09/2013

Taip pat skaitykite

Darijus Džervus klasikinėse dviratininkų lenktynėse Belgijoje finišavo devintas Ralio čempionų pėdomis žengia jaunasis Lietuvos lenktynininkas Sprendimas dėl Škotijos "Hearts" klubo pardavimo - dar šį mėnesį, žada Ūkio banko bankroto administratorius Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė šiuolaikinės penkiakovės \"Kremliaus taurės\" varžybose liko antra

Birželio 27-30 d. Klaipėdoje vykoIX Pasaulio lietuvių sporto  žaidynės.Jose dalyvavo 3400 dalyvių - sportininkų, trenerių, delegacijų vadovų - iš 20 šalių. Iš užsienio atvykusių lietuvių sportininkų skaičius siekė 700. Lyginant su ankstesnėmis žaidynėmis šiemet bendras sportininkų skaičius 250 didesnis. Dalyvavo 103 delegacijos, iš jų 42 iš užsienio ir 61 iš Lietuvos. Gausiausios delegacijos iš Jungtinių Amerikos Valstijų - 130 žmonių, Baltarusijos bei Latvijos.

Žaidynėse sportininkai varžėsi 25 sporto šakose, iš jų 4-iose vyko ir neįgaliųjų rungtynės. Populiariausios sporto šakos - krepšinis, jame startavo daugiau kaip pusė atvykusiųjų, orientavimosi sportas - apie 200 dalyvių, lengvosios atletikos estafetės varžybos, stalo tenisas, futbolas. Žaidynėse išdalinta 600 medalių komplektų. Iškilmingas žaidynių atidarymas vyko penktadienį, birželio 28 d. Klaipėdos "Švyturio arenoje", kuriame dalyvius sveikino žaidynių globėja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, žaidynių organizacinės darbo grupės vadovas, vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Po iškilmingos visų dalyvių eisenos žaidynių ugnį įžiebė ilgametis žaidynių dalyvis prezidentas Valdas Adamkus. Šeštadienio, birželio 29-sios, vakarą žaidynių dalyviai linksminosi vakaronėje ant jūros kranto.

Jungtinę Karalystę atstovavo 74 sportininkai, tai 62 iš Anglijos ir 12 iš Š.Airijos. Delegacija sudare  2 krepšinio komandos, 2 futbolo komandos, golfo, badmintono, teniso, šaudymo iš lanko ir kėglių sporto atstovai.

Kaip ir pridera futbolo tėvynės atstovams nenuvylė futbolinkai. Justino Saliko šiam turnyrui surinkta komanda Aukštaitija Untd tik po baudiniu seerijos pralaimejo finale ir iškovojo sidabro medalius. Šiaurės Airijos komanda liko 6. Iš viso dalyvavo 11 komandų.

Dar du sidabro medalius iškovojo tenisinikė Audronė Strasauskienė . Šaudymo iš lanko rungtyje Jonas Šerna taip pat pelnė sidabro medalį.

Per plauką nuo medalių liko stipriausia Britanijos lietuvių krepšinio komanda Lituanica . Pusfinalyje 3 taškais pralaimėta šeimininkų komandai, o kovoje dėl 3 vietos Airijos lietuvių komandai. Kita Britanijos komanda Kailiai pasidalijo 5-8 vietas. Turnyre dalyvavo 18 komandų, o 3 kartą iš eilės nugalėjo Čikagos lietuvių komanda.

Paskutinę IX pasaulio lietuvių sporto žaidynių dieną sekmadienį vykusiame pasaulio lietuvių sporto forume nutarta tęsti šią svarbią lietuvius vienijančią tradiciją ir kitas žaidynes po ketverių metų - 2017-aisiais - surengti Kaune.

Tai buvo įtvirtinta forumo rezoliucijoje. Forume diskutuota apie sporto reikšmę puoselėjant tautinę tapatybę, apie valstybės iniciatyvas telkiant užsienio lietuvius, apie lietuvių bendruomenių sportinę ir socialinę veiklą

Plėtojama mintis suvienyti visus Britanijoje gyvenančius ir sportuojančius lietuvius į vieną organizaciją. Šiuo metu veikia facebooko tinklapis Britanijos Lietuvių Sportininkų Sąjunga. Ten galima rasti daugiau info ir foto is žaidynių.