Muzikantai

PradžiaEuropa

Popiežius tupdo ant žemės "oro uostų vyskupus"

19/09/2013

Taip pat skaitykite

Graikijos parlamentas priėmė teisės aktą, atveriantį kelią tolesniam ES ir TVF lėšų gavimu Kanų kino festivalio atidarymą trikdė lietus ir nedraugiška kritika 'Daryk kaip mes, daryk geriau už mus“ – sakė Prancūzijos atstovai Norvegijoje susidūrus dviem autobusams žuvo du žmonės, keli sužeisti

Vatikanas, rugsėjo 19 d. (AFP-BNS). Popiežius Pranciškus ketvirtadienį sukritikavo vadinamuosius "oro uostų vyskupus", ragindamas kolegas įleisti šaknis savo vyskupijose ir mažiau skirti laiko populiarumo vaikymuisi.

Iš Argentinos kilęs popiežius, kuris yra labai prisirišęs prie jam dar skirto Romos vyskupo titulo, pareiškė, jog gyventi vyskupijose "būtina ne tik dėl organizacinių tikslų, bet (toks gyvenimas) turi teologines šaknis".

"Jūs esate susižiedavę su savo bendruomene, tvirtai su ja susieti. Todėl aš prašau, prašau, likite tarp savo žmonių", - ragino popiežius per audienciją, priimdamas naujai paskirtus vyskupus iš įvairių pasaulio šalių.

"Jūs privalote ten likti, likite! Venkite oro uostų vyskupų skandalo", - sakė pontifikas.

Vyskupai dažnai yra kviečiami į tarptautinius seminarus ir konferencijas, todėl popiežius Pranciškus išreiškė savo pasipiktinimą dėl pranešimų apie vyskupus, kurie neranda laiko savo ganomiesiems.

"Karjerizmas yra vėžys", - sakė pontifikas ir pridūrė, kad kai kurie vyskupai, mėginantys pagerinti savo vyskupijos įvaizdį, dažnai jam primena vyrus, "kurie nuolat žiūri į svetimas moteris, kurios atrodo gražesnės nei jų".

"Būkite sutinkančiais ganytojais..., keliaujančiais su savo žmonėmis", - pridūrė Pranciškus, ragindamas naujuosius vyskupus laikyti savo duris praviras, o telefoną po ranka.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt

Popiežius Pranciškus