Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Putinas ir Netanyahu aptarė Sirijos konfliktą

14/05/2013

Taip pat skaitykite

Berniukas numarintas badu Kanų festivalio pagrindinį prizą laimėjo provokuojanti juosta apie lesbinę meilę Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje spalį augo 3,8 proc. Valstybės saugota liudytoja L.Stankūnaitė išvyko iš Lietuvos

Maskva, gegužės 14 d. (AFP-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) antradienį aptarė konfliktą Sirijoje - didėjant susirūpinimui dėl rusų ginklų tiekimo Damasko režimui ir augančio aukų skaičiaus.

"Neabejotinai tikiuosi pasikalbėti su jumis apie padėtį regione, taip pat ir Sirijoje", - V.Putinas sakė Izraelio premjerui, prasidedant deryboms Rusijos lyderio atostogų rezidencijoje Juodosios jūros kurorte Sočyje.

"Kartu galime pagalvoti apie tai, kaip padaryti (Artimųjų Rytų regioną) saugesnį ir stabilesnį", - atsakė B.Netanyahu. Jų komentarus parodė televizijos.

B.Netanyahu yra dar vienas užsienio lyderis, pastarosiomis dienomis atvykęs pas V.Putiną derėtis dėl Sirijos - praėjusią savaitę tai padarė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas).

Vėliau šią savaitę į Rusiją turi nuvykti ir Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas).

Vakarai ir Rusija nuolat nesutardavo dėl Sirijos konflikto; JAV ir Europa kaltina Maskvą siekiant paremti prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą) ir tiekiant jo režimui sunkiąją ginkluotę.

Suintensyvėjusi diplomatinė veikla rodo, jog Vakarai turi tam tikrų vilčių, kad Rusiją galima įtikinti sušvelninti savo poziciją dėl šio konflikto, kuris, pasak aktyvistų, jau pareikalavo mažiausiai 80 tūkst. gyvybių.

Vakarai ir Izraelis ypač rūpinasi dėl Rusijos atsisakymo atmesti galimybę pagal jau esamą kontraktą toliau tiekti Sirijai modernias raketų sistemas S-300.

B.Netanyahu turėjo aiškiai perspėti V.Putiną netiekti tokios ginkluotės, kuri smarkiai komplikuotų bet kokius būsimus smūgius iš oro B.al Assado režimui.

V.Putinas pastaraisiais metais stengėsi gerinti santykius su Izraeliu, kuriame dabar gyvena didelė rusakalbių bendruomenė. Sovietiniais metais, kai Maskva buvo laikoma proarabiška, tie santykiai buvo irzlūs.

Klausimai, kuriuos lyderiai turėjo aptarti, turi tam tikrų paralelių su B.Netanyahu 2009 metų rugsėjo kelione į Maskvą, kuri buvo laikoma tokia keblia, kad anuomet apie ją nebuvo paskelbta.

Kaip pranešė Izraelio žiniasklaida, B.Netanyahu tos kelionės metu reiškė nuogąstavimus dėl Rusijos planų tiekti S-300 Iranui. Galiausiai Maskva nusprendė to nedaryti.

Maskvoje įsikūrusio JAVir Kanados studijų instituto direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kremeniukas spėjo, jog B.Netanyahu šio vizito metu perspės V.Putiną, kad Izraelio oro pajėgos taikysis į tas baterijas S-300, jeigu Kremlius nuspręs išsiųsti jas Sirijai.

"Netiesiogiai jis leidžia jam suprasti, kad Izraelis sunaikins S-300, kai jos bus pristatytos ir pradedamos surinkti", - prieš lyderių susitikimą AFP sakė V.Kremeniukas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas praėjusią savaitę sakė, kad Maskva "baigia" tiekti Sirijai įrangą, dėl kurios buvo sutarta pagal ankstesnius kontraktus.

JAV dienraštis "The Wall Street Journal", remdamasis Izraelio žvalgybos ataskaita, nurodė, kad pagal tą 2010 metų kontraktą Sirija turi gauti šešis raketų leidimo įrenginius ir 144 raketas, kurių kiekvienos nuotolis - 200 kilometrų.

Ypač didelės viltys siejamos su Rusijos ir JAV susitarimu stengtis surengti taikos konferenciją dėl Sirijos.

Konferencija tikriausiai bus surengta birželio pradžioje, o ne šį mėnesį, nes JAV stengiasi sukviesti suinteresuotas šalis, pirmadienį sakė JAV valstybės departamento atstovė Jen Psaki (Džen Psaki).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS