Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Rugsėjį sugrįžtančius moksleivius mokyklos pasitiks su belaidžiu internetu

01/09/2013

Taip pat skaitykite

Savaitgalio audros nuostoliai - daugiau nei 1 mln. litų, skaičiuoja draudikai Mirties bausmės grąžinimas prieštarautų Konstitucijai, pažymi Seimo teisininkai Ketinama triskart didinti išmokas į pensiją išėjusiems dvasininkams Ekspertai: benzino kainos perkopimas 5 litų ribą bus trumpalaikis

Daugiau nei 240 Lietuvos mokyklų po vasaros atostogų sugrįžtančius moksleivius pasitiks su sparčiu belaidžiu internetu. Moksleiviai nuo šiol turės galimybes patogiau išnaudoti internete esančią informaciją ruošiantis pamokoms, o jų mokytojai – efektyviau išnaudoti technologijas mokymui. Belaidžiu internetu bus galima naudotis jungiantis nešiojamaisiais ar planšetiniais kompiuteriais bei išmaniaisiais telefonais.

Telekomunikacijų bendrovės TEO įrengtas belaidis internetas veiks bendrosiose mokyklos patalpose – fojė ar koridoriuose. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos belaidžiu internetu galės naudotis besimokantieji dar 150 šalies mokyklų. Šiuo metu projekte nedalyvaujančios mokyklos, pareiškę norą, ateityje galės prie jo prisijungti.

TEO inicijuotu projektu, kuriuo skatinama mokymo metu aktyviau naudoti technologijas, siekiama sudaryti sąlygas moksleiviams kuo efektyviau išnaudoti laiką rengiantis pamokoms, ieškant atsakymų į mokytojų užduotus klausimus, atliekant grupines užduotis ar jungiantis prie elektroninio dienyno.

Įgyvendinant projektą TEO konsultavę edukologijos specialistai rekomendavo naująsias technologijas pasitelkti tiek formaliajam, tiek ir neformaliajam ugdymui. Tuo pačiu skatinamas moksleivių sąmoningumas ir atsakingas naudojimasis internetu.

Tyrimai rodo, kad vaikai, turintys galimybę naudoti daugiau ir įvairesnių informacinių išteklių, mokydamiesi lengviau perpranta žinias. Tarptautinio matematikos ir gamtos mokslų bei Tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimų rezultatai parodė, kad vaiko, kurio namuose yra daugiau kaip 100 knygų, įrengtas atskiras vaiko kambarys, asmeninis kompiuteris ir prieiga prie interneto, mokymosi rezultatai geresni.

„Tikime, kad būtent pažangiose mokyklose auga ateities lyderiai, o naujos technologijos šiuolaikiniam žmogui, taip pat ir vaikui, suteikia laisvės pačiam ieškoti atsakymų, rinktis, analizuoti, spręsti. Tai kuria atsakingą ir brandžią šių laikų asmenybę, – teigia TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas Nerijus Ivanauskas. – Mūsų siekis, kad belaidžio interneto tinklas mokyklose taptų pirmuoju žingsniu link išmanios visuomenės, gebančios atsakingai naudotis technologijomis“.

Konsultuojantis su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais, buvo atrinkti tinklalapiai, kuriuose mokyklų bendruomenės galės nuolat naršyti nemokamai: bus galima sekti egzaminų centro skelbiamą informaciją, naudotis pagalbos svetainėmis, skirtomis pedagogams ir moksleiviams, tikrinti informaciją elektroniniuose dienynuose, ieškoti reikalingos informacijos kitose švietimo srities svetainėse.

Kiekvienai mokyklai buvo suteikti nemokamo prisijungimo prie belaidžio tinklo kodai. „TEO Wi-Fi“ nemokamai taip pat naudojasi internetą ZEBRA turintys TEO klientai, besinaudojantys planais: „Premium“, „Premium plius“, „Optimalus“, ar „Optimalus plius“ , taip pat paslaugų rikinių vartotojai.

TEO mokyklose belaidį ryšį įrengė itin atidžiai parinkus įrangą, kuri atitinka visas Lietuvoje galiojančias higienos normas ir neturi įtakos vaikų ar mokytojų sveikatai. Belaidžio ryšio sprendimu ir įrengimu mokyklose rūpinasi TEO, mokyklos dėl to jokių papildomų išlaidų nepatirs.

Antanas Bubnelis

Mokslas