Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Rusijos eksšnipė Chapman išreiškė pageidavimą ištekėti už bėglio Snowdeno

05/07/2013

Taip pat skaitykite

Latvijos bankas bazinių palūkanų nepakeitė Mirė buvęs Prancūzijos premjeras socialistas Pierre'as Mauroy Slovėnijos ekspremjeras Janša nuteistas kalėti dvejus metus už korupciją Jėgos panaudojimas prieš protestuotojus Ukrainoje neigiamas

Maskva, liepos 5 d. (AFP-BNS). Buvusi Rusijos šnipė Anna Chapman (Ana Čapman) pareiškė esanti pasiruošusi ištekėti už JAV žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno), kuris yra įstrigęs be galiojančių asmens dokumentų viename Maskvos oro uoste, o šis netikėtas posūkis sukėlė didelį šurmulį Rusijoje.

"Snowdenai, ar vesi mane?!" - Vašingtono demaskuota šnipė, tapusi žiniasklaidos garsenybe, trečiadienio vakarą paklausė garsiausio pasaulyje bėglio žinutėje socialiniame tinkle "Twitter".

Atskiroje sarkastiškoje žinutėje ji kreipėsi į buvusius E.Snowdeno darbdavius - JAV nacionalinio saugumo agentūrą (NSA): "@nsa, ar prižiūrėsi mūsų vaikus?"

E.Snowdenas birželio 23-ąją atskrido į Maskvą iš Honkongo ir jau beveik dvi savaites yra įstrigęs Šeremetjevo oro uosto tranzitinėje zonoje dėl neapibrėžtos savo teisinės padėties.

A.Chapman buvo deportuota iš Jungtinių Valstijų 2010 metais kartu su devyniais kitais Rusijos šnipais per didelį apsikeitimą demaskuotais agentais tarp Maskvos ir Vašingtono.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas penktadienį sakė naujienų agentūrai AFP nežinantis, ar A.Chapman pasiūlymas yra rimtas, taip pat atsisakė plačiau komentuoti šį įvykį, aiškindamas, kad nėra tos moters "teisėtas atstovas".

A.Chapman žinutė išprovokavo kandžių interneto komentarų pliūpsnį, o viename iš jų šaipomasi, kad visi šios poros vaikai būtų "Džeimsai Bondai ir Matos Harės".

Internete buvo paskelbta karikatūra, kurioje vaizduojama raudonplaukė moteris ir akiniuotas vyras per civilinės santuokos ceremoniją bei jų sąjungą skelbianti pareigūnas, kuris sako: "Ir jus išskirs tik nesėkmė arba demaskavimas."

Vienas teisininkas šiek tiek rimtesniu tonu ėmėsi svarstyti tokios santuokos galimybes, o naujienų agentūra "Interfax", cituodama apie šią padėtį informuotą šaltinį, penktadienį nurodė, jog E.Snowdeno teisinis statusas pasikeistų, jeigu jis susituoktų su Rusijos piliete.

"Šiuo atveju Snowdenas turėtų teisinį pagrindą prašyti Rusijos pilietybės ir tokiu būdu užsitikrinti valstybės, kurioje gyvena, apsaugą", - aiškino "Interfax" pašnekovas.

Tačiau Šeremetjevo oro uosto konsulinė tarnyba pareiškė, kad ji nėra įgaliota registruoti santuokas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS