Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Sankt Peterburge iškilmingai atidarytas Naujasis Marijos teatras

03/05/2013

Taip pat skaitykite

Prancūzijoje karšto oro balionų festivalyje pasiekti du pasaulio rekordai JAV dainininkui Chrisui Brownui gali grėsti kalėjimas "Žvaigždžių karų" operatorius Gilbertas Tayloras mirė būdamas 99 metų Buvusio JAV prezidento Busho bibliotekos atidaryme dalyvavo kiti buvę lyderiai ir šalies vadovas

Sankt Peterburgas, Rusija, gegužės 3 d. (Reuters-AFP-BNS). Naujasis Marijos teatras Sankt Peterburge ketvirtadienį surengė iškilmingą atidarymo koncertą, pasitelkdamas Prokofjevo muzikos dramą ir Čaikovskio eleganciją, kad nutildytų kritikus, reiškiančius nepasitenkinimą modernaus stiliaus pastatu, iškilusiu buvusios Rusijos imperijos širdyje.

21,6 mlrd. rublių (700 mln. dolerių, 1,83 mlrd. litų) kainavęs statinys, kurio fasado puošybai gausiai naudojamas stiklas ir klinčių plokštės, kritikų paniekinamai "Marijos prekybcentriu", švytėjo naktinio dangaus fone, o jo stiklu ir metalu dekoruotuose koridoriuose aidėjo susižavėjimo kupini balsai, 2 000 kviestinių svečių užimant savo vietas.

Pastatas, kurio statybą baigė Kanados bendrovė "Diamond and Schmitt Associates", buvo kritikuojamas kai kurių iškilių Rusijos kultūros veikėjų, tarp jų Ermitažo muziejaus direktoriaus Michailo Piotrovskio ir kino kūrėjo Aleksandro Sokurovo.

Kitoje kanalo pusėje esantys XIX amžiuje pastatyti originalieji Marijos teatro rūmai, tapę vienu iš svarbiausių Rusijos kultūros centrų, kuriuose Sovietų Sąjungos laikais buvo įsikūrusios Kirovo teatro operos ir baleto trupės, tą vakarą buvo tylūs.

"Mums reikia įkvėpti gyvybės teatrui. Norime, kad gyventų, kad žmonės būtų pritraukiami ir kad jie pajustų šiuolaikinių technologijų žavesį. Tuomet jis spindės visa savo šlove", - Rusijos prezidentas sakė svečiams, tarp kurių buvo iškilių šalies verslininkų.

V.Putinas, kuris per gegužės 1-ąją surengtą ceremoniją įteikė Marijos teatro meno direktoriui Valerijui Gergijevui sovietiniais laikais prestižiniu laikytą Darbo didvyrio medalį, gyrė režisierių už pastangas įgyvendinti šį projektą, kuris buvo sumanytas dar prieš Rusijos finansų krizę 1998 metais.

"2003 metais Gergijevas iš naujo iškėlė šį klausimą, ir atsirado naujasis projektas", - nurodė V.Putinas, kalbėdamas apie sprendimą, kurį jis priėmė po to, kai tapo prezidentu 2000 metais.

V.Gergijevas, kurio 60-asis gimtadienis sutapo su iškilmingu Marijos teatro antrosios scenos atidarymu, buvo kritikuojamas, kad pasirinko modernistinės išvaizdos pastatą, kuris, kaip teigia kritikai, nedera prie pastelinių spalvų kaimyninių XIX amžiaus pastatų.

Tačiau galiausiais prie naujųjų teatro rūmų protestuoti atėjo tik du žmonės. Viena moteris laikė plakatą, kuriame buvo reiškiama pašaipa dėl V.Gergijevui suteikto Darbo didvyrio vardo. Dirigentui buvo siūloma arba nugriauti šį pastatą, arba grąžinti medalį.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS