Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

Simas Juodviršis dalyvavo žvaigždžių kartingų lenktynėse Graikijoje

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Europos bokso čempionate Minske startuos penki lietuviai Disko metikė Zinaida Sendriūtė Londono olimpiadoje pakilo į aštuntą vietą "Press ralyje 2013" dalyvaus ir revanšo ištroškę užsieniečiai Permaininga lietuvių sėkmė Europos jaunučių ir jaunių stalo teniso čempionate

Patrai-Vilnius, spalio 2 d. (BNS). Vieną kartą per metus Graikijoje rengiamos kartingų lenktynės, į kurias kviečiami tik greičiausi Europos kartingų meistrai - lenktynių organizatoriai išsiunčia vardinius kvietimus. Šiemet pirmą kartą tokį kvietimą gavo ir "Energy Racing" komandos lenktynininkas lietuvis Simas Juodviršis.

Tai, ko gero, daugiausiai žiūrovų pritraukiančios kartingų lenktynės pasaulyje - į pusfinalius ir treniruotes stebėti varžybų susirinko apie 10 tūkst. aistruolių, o finalą, anot organizatorių, stebėjo net 20 tūkst. žiūrovų.

"Tai lenktynių savaitgalis, kuris labiau primena didelį šou, skirtą žiūrovams. Pirmą kartą dalyvavau tokiam renginyje ir buvo labai neįprasta matyti tokią aistruolių minią kartingo lenktynėse," - savo įspūdžius pasakojo S.Juodviršis.

Lenktynių trasa įrengta mieto centrinėse gatvėse, todėl yra labai patogi stebėti susirinkusiems aistruoliams. Be to, čia neturi pranašumo vietiniai lenktynininkai - treniruotis iš anksto neįmanoma, nes ji įrengiama tik vieną savaitgalį per metus.

Gatvių lenktynės kartingo sporte yra itin retas reiškinys. Nors šiemet tokios buvo surengtos ir Lietuvoje -Vilniaus gatvėse "RKV Racing" komanda surengė mėgėjų turnyro finalą.

"Pirmą kartą dalyvavau lenktynėse, kuriose trasa įrengta tiesiog gatvėje. Neįsivaizdavau, kad gali būti taip slidu. Per pirmas treniruotes rodėsi, kad čia net slidžiau, negu žiemą važinėjant ant ledo," - pasakoja S. Juodviršis.

Pirmosiose treniruotėse sportininkams teko labiau valyti trasą, o ne lenktyniauti. Greičiausią ratą pirmose treniruotėse sportininkai nuvažiavo per 58 sekundes. Tuo tarpu per antras treniruotes, kai trasa išsivalė, jų rato įveikimo laikas pagerėjo net dešimčia sekundžių.

"Sulig kiekvienu važiavimu laikai vis gerėjo, o trasa pamažu valėsi, tačiau sukibimas taip niekada ir neprilygo tam, kuris paprastai būna tikrose lenktynių trasose," - teigia lietuvis.

Jau pirmose treniruotėse viename posūkių dėl itin slidžios dangos, S.Juodviršis patyrė avariją. Išlėkęs iš trasos jis peršoko šaligatvio bortelį ir sulankstė savo karto rėmą. Tačiau antrose treniruotėse Lietuvos atstovas jau parodė penktą geriausią rezultatą.

Kvalifikacijoje "Energy Racing" komandos inžinieriai nutarė net nedėti naujų padangų, mat po treniruočių dėl slidžios dangos padangos beveik nenusidėvėjo. Kvalifikacijoje S.Juodviršis finišavo penktas. Dėl daugybės incidentų pusfinalių važiavimus teko atidėti kitai dienai, kadangi lenktynės užsitęsė bei sutemo.

Lenktynių dieną sekmadienį lietuvis pirmose treniruotėse jau buvo antras. Pusfinalyje, startavęs iš penktos vietos, S.Juodviršis po pirmo posūkio pakilo iki antros vietos, bet, lenkdamas priešininką, išlėkė iš trasos, nukrito į paskutinę vietą, bet iki finišo dar sugebėjo aplenkti nemažai varžovų ir finišavo šeštas. Šiame važiavime jis pasiekė trasos rekordą, kurio iki pat lenktynių pabaigos niekam pagerinti taip ir nebepavyko.

Finale S.Juodviršis startavo iš šeštos pozicijos. Jau po pirmų dviejų posūkių jis pakilo į trečią vietą, dar po keletos posūkių pasivijo antroje vietoje važiuojantį varžovą, pradėjo jį lenkti, tačiau kartai susikibo ratais ir abu sportininkai išlėkė iš trasos bei apsisuko.

Lietuvis vėl leidosi vytis varžovus ir per keletą ratų pavijo priekyje važiavusią trijų sportininkų grupę. Deja, lenkiant vieną varžovų ir vėl susidūrė.

"Manęs tiesiog nepastebėjo, mūsų kartai susikibo šonais ir taip abu kartu išlėkėm iš trasos. Kartas trenkėsi į bortelius ir sulūžo grandinė, todėl varžybų tęsti nebegalėjau," - pasakojo S. Juodviršis.

Lenktynes laimėjo vietinis Graikijos sportininkas, o lietuvis, deja, lenktynių nebaigė.

Po finalo lietuvį lenktynių organizatoriai pakvietė dalyvauti ir kitais metais.

"Organizatoriai juokavo, kad vieną trasos posūkį pavadins mano vardu, nes toje pačioje vietoje aš per lenktynių savaitgalį iš trasos išlėkiau net keturis kartus. Be to, jeigu atvyksiu kitais metais, žadėjo leisti išbandyti savo jėgas šonaslydžio varžybose su "Mitsubishi Lancer EVO" automobiliu" - teigė S. Juodviršis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt