Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Sirijos armija atkirto ginklų tiekimo maršrutą sukilėliams užėmusi miestą prie sostinės

26/04/2013

Taip pat skaitykite

Afganistano įstatymų leidėjas liko gyvas per mirtininko ataką Kabule Viltys, kad Ukrainos ES Asociacijos sutartis bus pasirašyta per Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai Irake siautėja "karas su mečetėmis" Kenijoje suimtas su išpuolio prekybos centre siejamas Britanijos pilietis

Beirutas, balandžio 26 d. (AP-BNS). Po penkias savaites trukusių mūšių Sirijos vyriausybinės pajėgos užėmė strateginės svarbos miestą netoli Damasko ir taip atkirto ginklų tiekimo maršrutą sukilėliams, bandantiems nuversti prezidento Basharo al Assado (BašaroAsado) režimą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida ir aktyvistai.

Užimdama Otaibos miestą į rytus nuo sostinės armija sudavė skaudų smūgį opozicijos pajėgoms, pastaraisiais mėnesiais pasiekusioms laimėjimų netoli Damasko, kurį jos viliasi galiausiai šturmuoti.

Damaske režimas sukilėlius daugiausia laikė beviltiškoje padėtyje, nors opozicijos kovotojai kontroliuoja kelis priemiesčius, iš kurių grasino sostinės - ir B.al Assado valdžios - centrui. Praėjusį mėnesį vyriausybinės pajėgos surengė kampaniją opozicijos puolimams netoli sostinės atremti, dislokavo priemiesčiuose elitinius armijos junginius ir rengė antskrydžius prieš sukilėlių pozicijas.

Padėtį Sirijoje stebinčios nevyriausybinės organizacijos "Syrian Observatory for Human Rights" direktorius Rami Abdul Rahmanas (Ramis Abdul Rahmanas) sakė, kad vyriausybinės pajėgos vėlai trečiadienį atgavo Otaibos kontrolę.

Valstybinė naujienų agentūra SANA ketvirtadienį sakė, jog armija "atkūrė visišką kontrolę" Otaiboje. Oficialiosios žiniasklaidos priemonės taip pat pranešė, kad B.al Assado pajėgos "aptiko virtinę tunelių, kuriais teroristai naudojosi ginklams ir amunicijai gabenti".

Režimas ir valstybinė žiniasklaida sukilėlius vadina teroristais ir kaltina juos dalyvaujant užsienio sąmoksle Sirijai sunaikinti.

"Tai didžiulė pergalė režimui ir didelis smūgis opozicijai, kuriai dabar iškilo pavojus prarasti kitus miestus ir kaimus aplink Damaską", - apie armijos kampaniją sakė R.Abdul Rahmanas.

Ketvirtadienį armija jau naudojosi teritoriniais laimėjimais ir iš artilerijos pabūklų bei lėktuvų apšaudė pietinius Damasko priemiesčius, tarp jų - Darają, dėl kurios buvo ilgai kovojama, pranešė "Syrian Observatory for Human Rights".

Armijos puolimassukilėlių kovotojams iš Damasko pakraščių išstumti yra dalis vyriausybės platesnio masto kampanijos centrinėms Hamos ir Homso provincijoms ir rajonams Libano pasienyje atgauti. Tas regionas turi strateginę svarbą B.al Assado režimui, nes sieja Damaską su pakrantės anklavu, kuris yra Sirijos alavitų centras ir kuriame yra du pagrindiniai jūriniai uostai Latakija ir Tartusas.

Otaiba yra prie kelio, jungiančio Damaską su rytiniais priemiesčiais - Rytų Guta. Sukilėliai tuo keliu į sostinę gabeno ginklus ir kitus krovinius. Daugelis aplink sostinę esančių miestų ir rajonų per dvejus metus trunkantį konfliktą buvo opozicijos bastionai.

Netekus šio miesto sukilėliams bus sunkiau ginti savo anklavus šiaurės rytų priemiesčiuose, tokiuose kaip Duma, Harasta ir kiti, sakė R.Abdul-Rahmanas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS