Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Suomijos politologė: Lietuva įrodė, kad maža šalis gali nustatyti ES darbotvarkę

04/11/2013

Taip pat skaitykite

Katalonai suformavo didžiulę 'gyvąją grandinę' už nepriklausomybę nuo Ispanijos Geros valios žaidynės: John Rudd tapo plaukimo komandos treneriu Suklastoti Hitlerio dienoraščiai bus prieinami visuomenei Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje rugsėjį augo aštuntą mėnesį iš eilės

Vilnius, lapkričio 3 d. (BNS). Pirmininkaudama Europos Sąjungai (ES) ir aktyviai skatindama Rytų partnerystės programą, Lietuva įrodė, kad maža šalis gali nustatyti ESdarbotvarkę, teigia žinoma Suomijos politologė.

Suomijos tarptautinių santykių instituto leidinyje paskelbtoje publikacijoje Kristi Raika teigia, kad Lietuva išmoko geriau dirbti išvien su ESinstitucijomis, užuot grasindama veto teise išorės santykiuose.

Ekspertės teigimu, nors Lietuvai buvo sudėtinga įtikinti ESšalis skirti prioritetą Rytų partnerystei, Rusijos įvesti prekybos ribojimai Ukrainai, Moldovai ir pačiai Lietuvai palengvino užduotį.

"Dar per anksti pasakyti, ar Lietuvos pastangos pagyvinti Rytų partnerystę taps istorine sėkme ar karčia nesėkme. Lietuva gali klysti manydama, kad ESir Ukrainos sutartis gali būti pasirašyta dabar arba niekada. Bet ji nusipelno pagyrų už spaudimą ESimtis aktyvesnio vaidmens regione", - rašo K.Raika.

Jos teigimu, Lietuva įrodė, kad ESpirmininkaujanti šalis gali daryti poveikį ESišorės santykiams, nors ši sritis patikėta ESišorės veiksmų tarnybai, kuriai vadovauja Catherine Ashton (Ketrin Ešton).

"Lietuva sugebėjo įrodyti, kad maža ir periferinė narė gali nustatyti ESdarbotvarkę", - rašo Suomijos politologė.

K.Raikos vertinimu, Lietuva taip pat suprato, kad darbas su ESinstitucijoms yra efektyvesnis nei veto naudojimas.

Lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vyksiantis ESRytų partnerystės viršūnių susitikimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ESTarybai renginių. Lietuva tikisi, kad jame bus pasirašyta ESir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutartis bei parafuoti atitinkami susitarimai suGruzija ir Moldova.

 

BNS informacija