Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Sveikai mitybai dėmesio daugiau

02/06/2015

Taip pat skaitykite

Imuniteto stiprinimas Birštonas kvėpuos jūros oru Šiuolaikiniai tėvai: dvigubai daugiau kūdikio priežiūros priemonių Sugriauti mitai apie sveiką mitybą

Prekybos tinklui „Maxima“  Lietuvoje priklauso 229 „Maxima“ parduotuvės. Kasdien jose apsiperka daugiau nei 0,5 mln. pirkėjų. „Ką jie deda į pirkinių krepšelius? Koks „Maximos“ tyrimų ir darbuotojų akimis yra Lietuvos gyventojų požiūris į mitybą“, - pasiteiravome „Maxima LT“ prekybos vadovo Norberto Žiobos ir Komunikacijos skyriaus vadovės Renatos Saulytės. 

„Jau kelerius metus Lietuvoje stiprėja sveikos gyvensenos tendencija – žmonės stengiasi daugiau judėti ir sveikiau valgyti. Žinoma, tai susiję su informacijos prieinamumu – daugėja straipsnių, renginių ir kitų iniciatyvų, skirtų skatinti sveiką gyvenseną. Tačiau taip pat tai susiję ir su didėjančiomis žmonių galimybėmis įsigyti sveikesnių produktų. Todėl nuolat plečiame sveikų produktų asortimentą, stengiamės, kad jie būtų labiau pastebimi ir kartu – pigesni mūsų pirkėjams“, – sakė „Maxima LT“ prekybos vadovas Norbertas Žioba. 

„Šeimų perkamiausios maisto prekės jau daug metų iš esmės nesikeičia, tačiau jų sąrašas pasipildo sveikesniais produktais. Šeimų krepšeliuose tradiciškai vyrauja šviežio maisto produktai: švieži vaisiai ir daržovės, pieno produktai, duona, kiaušiniai, mėsa ir vaisvandeniai. Kiekvieną dieną vien daržovių į „Maxima“ tinklo parduotuves atvežama 20 pilnutėlių mašinų“,- tikino Renata Saulytė.

Šių metų šeimų pirkinių krepšelį lyginant su praėjusių metų, pastebima, kad šiemet juose daugiau vaisių ir daržovių. Jie sudaro net ketvirtadalį visų perkamiausių prekių. Praėjusiais metais pirkinių krepšeliuose buvo šiek tiek gausiau pieno produktų. Šiemet populiariausių prekių sąraše pakilo kiaušiniai, o cukraus vartojimas gerokai sumenko.

Ryški tendencija, kad prioritetas teikiamas lietuviškoms maisto prekėms. Pieno produktų ir mėsos skyriuose išskirtinai vyrauja lietuviški produktai, jie ir labiausiai pirkėjų mėgstami. Vaisių ir daržovių skyriuose pirmenybė teikiama sezoninėms gėrybėms.

Šaltuoju metų sezonu perkami ir kitose šalyse užauginti vaisiai bei daržovės, tačiau pavasarį ir rudenį itin laukiamas lietuviškų gėrybių derlius. Šiuo metu gausiai perkami švieži agurkai, pomidorai, ridikėliai, pirmosios salotos.

Lyginant populiariausių prekių šimtuką gegužės mėnesį pernai ir šiemet, lietuviški agurkai iš 43-os perkamiausių produktų pozicijos peršoko į dešimtą, dvigubai daugiau nuperkama pomidorų su šakelėmis. Išaugo net morkų ir svogūnų, taip pat obuolių pardavimai.

„Maxima“ jau yra skelbusi, kad itin populiarėja vadinama sveika duona, į kurią įmaišyta grūdų ir sėklų bei natūralaus raugo, t. y. bemielė. Populiari ir tradicinės receptūros juoda duona bei sumuštinių ir šviesi duona su priedais – grūdais ir sėklomis. Mėsos skyriuose populiariausia išlieka kiauliena, tačiau sparčiai populiarėja vištiena, kitos liesesnės mėsos rūšys – jautiena, kalakutiena.

„Maxima“ duomenimis, apsipirkti šeimos dažniausiai vyksta savaitgaliais ir tam skiria daugiau laiko. Šeimų pirkinių krepšeliai, lyginant su kitais „Maxima“ parduotuvių klientais, būna pilnesni, nes būtinais pirkiniais šeimos paprastai apsirūpina visai ateinančiai savaitei. Vieno apsipirkimo metu statistinė Lietuvos šeima vidutiniškai išleidžia nuo 60 iki maždaug 100 eurų.

„Top 15“ produktų, kuriuos galima rasti bemaž kiekviename šeimos krepšelyje:

• švieži vaisiai (dažniausiai bananai, apelsinai, obuoliai);

• šviežios daržovės (bulvės, svogūnai, pomidorai ir agurkai);

• batonas;

• glaistyti sūreliai;

• cukrus;

• pienas;

• sviestas;

• grietinė;

• kiaušiniai;

• bandelės;

• jogurtas;

• varškė;

• mėsa;

• mineralinis vanduo;

• vaisvandeniai.

europlius.com inf.