Vargu ar rastume nors vieną dailiosios lyties atstovę, kuri bent širdies gilumoje netrokštų būti daili, liekna, skaisčiu veideliu. Kad tokiomis taptų ir išliktų, nuo gilios senovės yra ieškoma, eksperimentuojama, atlikta galybė bandymų. Veiksmingiausi, efektyviausi, trokštamą poveikį teikiantys metodai ir priemonės perduodami iš kartos į kartą, nuolat yra papildomi, tobulinami, vis plačiau atskleidžiamos teigiamos bei neigiamos savybės. Nemenko dėmesio sulaukė ir vienas iš seniausių, net tris tūkst. metų prieš Kristų Indijoje paplitęs, kiekvienam pažįstamas augalas – agurkas.
Valgai kiek telpa ir vis alkanas
Nesvarbu, kokio dydžio agurkus naudotume, vis tiek juose yra apie 95 proc. vandens. Todėl agurkai yra tarp efektyviausių užkandžių norint sulieknėti. Patys agurkai nėra kaloringi, neturi daugelio organizmui reikalingų medžiagų ir nesukelia sotumo pojūčio. Galima juos valgyti kiek telpa, bet riebalų neprisiauginsime. Greičiau priešingai – juos prarasime. Agurkai teigiamai veikia virškinimą, normalizuoja druskos ir vandens pusiausvyrą, stimuliuoja medžiagų apykaitą, skatina šlapimo išsiskyrimą. Agurkų dieta puikiai išvalo organizmą, yra gana veiksminga, tačiau „sėdėti“ ant jos ilgiau nei tris dienas nerekomenduojama. Dėl organizmui būtinų medžiagų trūkumo galima ir bėdą prisišaukti. Nebūtina ir alkį kęsti, nors skrandis ir pilnai agurkų prikimštas. Sotumo jausmas atsibunda, kai agurkai yra derinami su riebiais padažais. Aliejus ar grietinė greitai pasotina net keletui valandų. Svarbiausia nepersistengti ir riebaus agurkų padažo nevartoti per daug.
Žalumynai – vitaminų lobynas
Norint agurkų dieta išvalyti organizmą ir nenusilpti, rekomenduojama 1 kg agurkų supjaustyti, užpilti neriebia grietine arba aliejumi, užberti žiupsnelį druskos. Galima pagardinti prieskoniniais, organizmui būtinų vitaminų turinčiais žalumynais – petražolėmis, svogūnų laiškais, krapais. Žalumynai pasirenkami priklausomai nuo to, kokio poveikio labiau norite. Pavyzdžiui, petražolės puikiai dezinfekuoja skrandį, svogūnų laiškai stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą, ramina nervų sistemą ir valo kraują, krapai itin naudingi kūdikius maitinančioms mamoms, nes skatina pieno gamybą. Taip pasigamintas salotas rekomenduojama valgyti 3 kartus per dieną: 12, 16 ir 19 val. Vakarienei galima save palepinti ir prie šių salotų suvalgyti gabalėlį neriebios, garuose troškintos mėsos arba kiaušinį. Pusryčiams – be riebalų skrudinta duona su truputėliu sviesto, puodeliu kavos arba arbatos be cukraus. Jei prieš miegą kamuoja alkis, patariama suvalgyti obuolį, kriaušę arba bananą.
Ne tik į lėkštę, bet ir ant veido
Prie paminėtų unikalių savybių būtina pridurti, kad agurkai puikiai valo, balina odą. Senoliai pasakoja, kad jau jų močiutės žinojo ir, norėdamos atsikratyti strazdanų, bėgdavo į daržą pasiskinti „vaistų“ – agurkų. Jais lengvai pamasažavus veido odą, ji tampa skaistesne ir šviesesne. Pagulėjus bent dešimt minučių užmerktas akis pridengus agurko žievele, veiksmingai nyksta paakių patinimas, žvilgsnis tampa skaidresnis. Todėl agurkai plačiai naudojami ir kosmetikoje. Agurko pagrindu gaminami įvairūs losjonai, veidą valančios ir pigmentines dėmes balinančios kaukės.
Žiniasklaidos agentūra UAB „Euro Press Service“
Visos teisės saugomos v2. © 2013 europlius.com Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką sutikimą. Sprendimas Onefuzz |
Mus rasite: |