Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Taivanas ruošiasi taifūnui "Soulik"

12/07/2013

Taip pat skaitykite

Potvyniai Prancūzijoje pareikalavo pirmosios aukos, Lurdas lieka uždarytas Politologas: JAV pozicija leidžia V. Janukovyčiaus režimui lengviau kvėpuoti Prie Latvijos ambasados Vilniuje dedamos gėlės ir uždegtos žvakutės Depardieu neigia, kad "liūdną Prancūziją" paliko dėl mokesčių

Taibėjus, liepos 12 d. (AFP-BNS). Taivanas penktadienį ruošėsi pasitikti taifūną "Soulik", kuris savaitgalį tikriausiai atneš į salą smarkius vėjus ir liūtis, nors šis didžiulis ciklonas pamažu silpnėja.

Taibėjuje ir keturiuose kituose miestuose penktadienio vakarą bus uždaryti biurai ir mokyklos; žmonėms patariama vengti būti prie jūros ir lauke, taifūnui artėjant prie salos.

Taivano centrinis orų biuras nurodė, kad supertaifūnas "Soulik" virto vidutinio stiprumo taifūnu, tačiau perspėjo salos gyventojus pasiruošti smarkioms liūtims ir didelėms bangoms jūroje.

Penktadienį 0 val. 30 min. Grinvičo (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku "Soulik" buvo už 470 kilometrų į pietryčius nuo Jilano apygardos šiaurės rytinėje Taivano pakrantėje.

Taifūnas, kurio skersmuo - 280 kilometrų, o vėjo gūsių greitis siekė 173 kilometrus per valandą, judėjo šiaurės vakarų kryptimi 23 kilometrų per valandą greičiu.

Orų biuras prognozuoja, kad "Soulik" Taivane labiausiai šėls šeštadienio rytą, tačiau mažai tikėtina, kad jis vėl taps supertaifūnu, artėdamas prie sausumos.

Audra gali praslinkti šalia salos arba pasiekti sausumą Jilano arba Hualieno apygardose šiaurės rytinėje pakrantėje šeštadienį apie 3 val. vietos (penktadienį 22 val. Lietuvos) laiku, pranešė Centrinis orų biuras.

Audra sutrikdė keliones į Taivaną ir iš jo. Oro bendrovės "Cathay Pacific" pranešime sakoma, kad dauguma jos skrydžių tarp Honkongo ir Taibėjaus bus atšaukti nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio popietės.

Ketvirtadienį daugiau nei 2 tūkst. turistų buvo evakuoti dėl artėjančio "Soulik", o Japonijos Okinavos prefektūros gyventojai buvo perspėti dėl didelių bangų, kurių aukštis gali siekti 12 metrų.

"Soulik" juda ta pačia trajektorija, kaip ir 1996 metų supertaifūnas "Herb", per kurį žuvo 51 žmogus, o dar 22 dingo, nors šįkart audra juda greičiau, nurodė orų biuras.

2009 metų rugpjūtį taifūnas "Morakot" Taivane nusinešė apie 600 žmonių gyvybių. Dauguma jo aukų buvo palaidotos žemės nuošliaužų salos pietuose, o tas taifūnas buvo viena iš didžiausių stichinių nelaimių, ištikusių Taivaną pastaraisiais metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS