Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Teroristų išpuolis Londono gatvėje

23/05/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos pasiekimai viešųjų paslaugų gyventojams srityje įvertinti Londone LRT - Lietuvą su pasauliu jungianti arterija Europos Tarybos vystymo bankas giria Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Italijoje ruošiamasi pradėti precedento neturinčią sudužusio kruizinio laivo iškėlimo operaciją

Kaip skelbia D. Britanijos spaudos antraštės, teroristai sugrįžo į Londono gatves. Vakar vienoje Woolwich rajono gatvėje dienos metu, peiliu (tarp jų ir mėsai kapoti skirtu peiliu) šiurpiai užpultas ir nužudytas, D.Britanijos karys. Kaip pasakojo vienas liudininkas „užpuolikai elgėsi kaip gyvuliai,- jie durstė, pjaustė vyrą rėkdami Allah Akbar!“.

Iškart po išpuolio, ministras pirmininkas David Cameron, paankstinęs grįžimą iš Paryžiaus, sušaukė Cobra komitetą, kuris susirenka tuomet, kai iškyla rimtas pavojus gyventojų bei šalies saugumui.

Vienam praeiviui pavyko nufilmuoti nusikaltėlį, kuris laikydamas kruviną peilį, prie jo priartėjo. Drąsus praeivis nepabūgo ir įamžino jo kalbą: „prisiekiame Alachu, mes nesiliausime su jumis kariauti (...) nes D. Cameron‘as ir Britanijos vyriausybė pasiuntė karius į arabų šalis“.

Praėjus vos 15min. po užpuolimo, atvyko policijos pareigūnai. Juodaodis užpuolikas puolė bėgti link pareigūnų, laikydamas kruviną peilį. Jam nespėjus prisiartinti, pareigūnai pašovė nusikaltėlį. Netrukus buvo pašautas ir jo bendrininkas.

Britanijos karys buvo peiliais užpultas ir nužudytas gatvėje, vos 400 metrų nuo Royal Artillery kareivinių netoliese pradinių klasių mokyklos. Vyriškis, kurio asmenybė ir amžius nesklebiami, mirė įvykio vietoje. Užpuolikai neskubėjo pabėgti iš įvykio vietos ir nutempė jo kūną iki šalia besiburiavusių praeivių. Kaip vėliau pasakojo vienas iš praeivių, visi stebėjosi, kad vyrai net nebandė bėgti,- „jie buvo rimtai nusiteikę tokiu išpuoliu paskelbti apie rimtą savo misiją“. Praėjus kelioms valandoms po įvykio, internete pasirodė video medžiaga su teroristų pasisakymais. Vyrai atsiprašė, kad „moterims teko matyti kraupų vaizdą, tačiau mūsų kraštuose moterys mato lygiai tą patį. Jūs žmonės, niekada nebūsite saugūs. Panaikinkite savo vyriausybes- jūs jiems nerūpite“.

Pareigūnai jau šiandien paskelbė vieno iš nusikaltėlių pavardę, Michael Adebolajo, po to, kai jo veidas buvo atpažintas viename iš internetinių forumų Twitter. Policijos pareigūnai buvo užfiksuoti žurnalistų šalia £350 000 vertinamo namo Lincolnshire village, kur ir gyveno nusikaltėlis. Apklausti namo kaimynai prasitarė, kad užuolaidos visuomet nuleistos, niekam neteko matyti nei vieno namo gyventojo sodo kiemely. 

Britanijos vyriausybė ir policija toliau tiria išpuolio aplinkybes ir telkia pajėgas, siekiant užkirsti bet kokius tolimesnius teroristinius veiksnius.