Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Trečiosios „Knygų Kalėdos“ – kaimo bibliotekoms

24/11/2013

Taip pat skaitykite

"Puntuką" siekiama grąžinti į valstybės rankas B.Bradauskas per europinį renginį uždraudė rodyti filmą su Sausio 13-osios vaizdais Nedarbo lygis antrąjį ketvirtį Lietuvoje - 11,7 proc., rodo tyrimas „Miledi“ hitas prikeltas naujam gyvenimui po 20 metų

Penktadienis, lapkričio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su vaikais ir kaimo bibliotekininkais iš visos Lietuvos įžiebė pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią. Pasitikdami jau trečią kartą organizuojamą nacionalinę akciją, garsūs Lietuvos žmonės gyvai skaitė Kristijono Donelaičio kūrybą.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad „Knygų Kalėdas" pasitinkame su mūsų šviesuoliais - kaimų ir miestelių bibliotekininkais iš visos Lietuvos. Kiekvienas iš Jūsų sukuriate mažą stebuklą kasdien - sutelkdami bendruomenę, paskatindami vaikus ir suaugusiuosius atsiversti knygą, puoselėdami tradicijas", - sveikindama renginio svečius sakė Prezidentė.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Daugiau nei 1000 bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Šių knygų galima bus nupirkti ir padovanoti bibliotekoms lapkričio 19 - sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga", „Pegasas", „Knygų namai" ir „Humanitas". Akcijoje dalyvaujančioms lipduku pažymėtoms knygoms bus taikoma 20 proc. nuolaida. Prezidentūros Baltojoje salėje vykusiame renginyje dalyvavo 60 kaimo bibliotekininkų iš visos Lietuvos.

Pasitikdami jau trečią kartą organizuojamą nacionalinę akciją, garsūs Lietuvos žmonės - grupės „Antis" lyderis, architektas ir aktyvus „Sąjūdžio" narys Algirdas Kaušpėdas, etnomuzikologė ir iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams" ambasadorė Loreta Sungailienė, atlikėjas Donatas Montvydas ir Žiežmarių mokyklos-darželio mokiniai skaitė „Metų" ištraukas.

„Knygų Kalėdas" šiais metais pradedame Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymais. Jis nepaprastai mylėjo žmones. Jo rūpestis ir tvirtas pasiryžimas žadinti lietuvybės dvasią, saugoti savo žemę ir kalbą, neparsiduoti ir nepasiduoti įkvepia mus ir šiandien", - sakė Prezidentė.

Visą dieną Prezidentūros Kolonų salėje veikė kūrybinės dirbtuvės. Čia vaikai kartu su Sigutės Chlebinskaitės studija „Tu gali sukurti knygą" kūrė išsilankstančią kalėdinę knygą su laiškais Kalėdų Seneliui apie tai, kas gero nutiko Lietuvoje šiais metais. Vaikams talkino iliustruotojai iš „Knygų šalies": Bronius Leonavičius, Birutė Zokaitytė ir Vanda Padimanskaitė.

Šventės metu pasirodė Eglės Špokaitės baleto mokyklos ir vaikų muzikos studijos „Džimba" jaunieji atlikėjai. Kalėdinę nuotaiką kūrė muzikos atlikėjai - Vilija Urbonienė ir Oksana Sadauskienė, Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras, Justė Kazakevičiūtė ir Lina Žilinskaitė, dalyvavusios asociacijos AGATA meistriškumo stovykloje. Originalias smėlio kompozicijas gyvai kūrė Jurgita Minderytė.

Pernai per akciją „Knygų Kalėdos" šalies gyventojai, ambasados, verslo organizacijos ir įstaigos padovanojo daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokyklų bibliotekoms.

Dovilė Dildaitė