Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Už rastą Facebook privatumo pažeidimą - $500 premija?

20/08/2013

Taip pat skaitykite

Per žemės drebėjimą Pakistane galėjo atsirasti nauja sala Paris Jackson dabar visada bus Marilyn Mansono VIP svečių sąraše Seimo komitetai svarstys siūlymus skelbti Močiučių ir senelių, Krepšinio, Klasės susitikimo dienas Obama pradėjo vasaros atostogas prašmatnioje saloje

Panašu, kad net ir pačio socialinio tinklo Facebook įkūrėjo Mark Zuckerberg profilis nėra visapusiškai apsaugotas.

Iš Palestinos kilęs IT programuotojas Khalil Shreateh išsiuntė kelis laiškus Facebook komandai, bandydamas įrodyti, jog saugumo sistemoje yra įsivėlusi klaida. Anot jo, net ir neturint bendrų sąsajų su viena mergina, jam buvo leidžiama publikuoti Enrique Iglesias video klipą paviešinant ant jos socialinio tinklalapio profilio (nurodytoji mergina buvo Mark Zuckerberg draugų sąraše, o palestinietis neturėjo nieko bendro su ja). Apie tai Khalil informavo Facebook komandą, tačiau jo žinutės buvo ignoruojamos, argumentuojant, jog tokį jo užrašą gali matyti tik jo pačio draugai.

Tačiau tai tik papiktino vyrą ir jis ryžosi įsilaužti į pačio įkūrėjo profilį, kur patalpino įrašą, jog „neturėjo jokio kito pasirinkimo...po to, kai Facebook ignoravo mano žinutes“. Nepraėjus nei minutei, Khalil anketa buvo užblokuota ir su juo kaipmat susisiekė socialinio tinklo saugumo sistemos inžinierius.

Kaip vėliau buvo argumentuojama Facebook saugumo sistemos ataskaitoje, ankstesnėse Khalil žinutėse pristigo informacijos, todėl jie buvo nepajėgūs imtis saugumo priemonių. Kaip žinia, Facebook nuolat skelbia, jog radus privatumą pažeidžiančią sistemos klaidą, asmuo bus apdovanojamas $500 (apie £320) pinigine premija. Tačiau šiuo atveju Facebook komanda atsisako išmokėti palestiniečiui premiją, nes jis pažeidė puslapio taisykles. Pranešama, jog Facebook sumokėjo kone $1mln už panašius pranešimus.

EuroPlius naujienos

Mark Zuckerberg Facebook Khalil Shreateh