Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Vašingtono karinių jūrų pajėgų centre siautėjęs užpuolikas buvo ūmaus būdo veteranas

17/09/2013

Taip pat skaitykite

Los Andžele atidarytas naujas Lietuvos konsulatas JAV Atstovų Rūmai atrėmė pastangas sumažinti finansavimą slaptoms šnipinėjimo programoms Kremlius "nusivylęs" dėl Obamos vizito Maskvoje atšaukimo JAV žvalgybos duomenų rinkimo programos padėjo sužlugdyti 50 sąmokslų, teigia NSA vadovas

Vašingtonas, rugsėjo 17 d. (AFP-BNS). JAV pareigūnai pirmadienį įvardijo įtariamą užpuoliką, nušovusį 12 žmonių Vašingtone esančiame karinių jūrų pajėgų centre "Navy Yard" - apdovanojimų pelniusį karo laivyno veteraną Aaroną Alexisą (Aroną Aleksisą), kuris anksčiau buvo patekęs į teisėsaugos akiratį ir kuriam sunkiai sekėsi tramdyti pyktį.

34 metų A.Alexisas anksčiau buvo suimtas dėl to, kad peršovė kito vyro automobilio padangas. Tuomet jis aiškino policijai, kad patyrė pykčio sukeltą "užtemimą". Tačiau jis taip pat buvo žinomas kaip ramus žmogus, neretai medituodavęs vienoje budistų šventykloje Teksase ir savarankiškai pramokęs tailandiečių kalbos.

Šis gynybos sektoriaus kontraktininkas buvo nukautas per susišaudymą su policija, kuri kol kas neiškėlė jokių prielaidų dėl šaudynių priežasčių. Per tą incidentą dar keli žmonės buvo sužeisti.

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) paskelbė dvi A.Alexiso nuotraukas, kuriose matomas plikas afroamerikietis, kurio svoris buvo 86 kilogramai, o ūgis - 1,85 metro.

Niujorke gimęs A.Alexisas atliko karinę tarnybą 2007-2011 metais, pranešė JAV karinės jūrų pajėgos.

"Neabejotinai esama jo netinkamo elgesio tarnybos metu požymių", - vienas JAV kariškis, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė naujienų agentūrai AFP.

Tas pareigūnas nežinojo, ar A.Alexisas buvo negarbingai pašalintas iš tarnybos, tačiau jo biografija buvo pakankamai švari, kad jis būtų įdarbintas IT milžinės HP užsakymus vykdančioje bendrovėje "The Experts", kuri prižiūrėjo Karinių jūrų pajėgų ir Jūrų pėstininkų korpuso vidinį kompiuterinį tinklą.

Likus trejiems metams iki jo karinės tarnybos pradžios, A.Alexisas buvo suimtas Sietle, kai peršovė netoli jo senelės namų stovėjusio automobilio padangas, kai ten dirbę statybininkai "pademonstravo jam nepagarbą".

Tuomet A.Alexisas teigė tyrėjams, kad buvo apakintas pykčio ir kad maždaug valandą po to incidento negalėjęs prisiminti, ar šaudė iš savo .45 kalibro pistoleto "Glock", nurodoma Sietlo policijos raporte.

A.Alexisas aiškino detektyvams, kad per 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakas buvo Niujorke, ir pasakojo, "kaip tie įvykiai jį sutrikdė".

Detektyvai vėliau apklausė A.Alexiso tėvą, kuris sakė, jog jo sūnaus "pykčio valdymo problemos" susijusios su potrauminio sukrėtimo sindromu ir kad Aaronas buvo "aktyvus gelbėjimo pastangų dalyvis" po išpuolių Niujorke.

Oficialūs kaltinimai jam nebuvo pateikti, nes ši byla nepasiekė prokurorų, rašo dienraštis "The Seattle Times".

"Iš pažiūros jis buvo ramus asmuo, - Teksase įsikūrusios budistų šventyklos, kurią lankydavo A.Alexisas, vienuolių padėjėjas J.Sirunas (Dž.Sirunas) sakė dienraščiui "The Washington Post". - Tačiau manau, kad viduje jis buvo labai agresyvus. Jis nenorėjo su niekuo būti artimas - kaip karys, kuris dalyvavo kare."

"Nemaniau, kad jis galėtų šitaip smurtauti, - pridūrė J.Sirunas. - Nebūčiau nustebęs, jeigu būčiau sužinojęs, kad jis nusižudė. Tačiau nemaniau, kad jis gali žudyti žmones."

Vienintele užuomina apie gresiantį pavojų galėjo tapti prieš porą mėnesių įvykęs incidentas, kai A.Alexisas pasiskundė, jog jam nebuvo sumokėta už darbą, atliktą pagal kontraktą Japonijoje, sakė jo draugas Michaelas Ritavato (Maiklas Ritavatas).

A.Alexisas taip pat daug laiko praleisdavo užsidaręs savo kambaryje, žaisdamas smurtinius kompiuterinius žaidimus, M.Ritavato sakė žurnalistams.

Didžiąją dalį savo karinės tarnybos A.Alexisas praleido karo laivyno logistikos pagalbiniame dalinyje Fort Vorto bazėje. Kaip pranešama, jis buvo įgijęs 3-osios kategorijos aviacijos elektriko kvalifikaciją.

Per savo tarnybą jis pelnė du dažnus apdovanojimus: Nacionalinės gynybos tarnybos medalį ir Pasaulinio karo su terorizmu tarnybos medalį.

Incidentas Sietle nebuvo vienintelis kartas, kai A.Alexisas pateko į teisėsaugos akiratį, sakoma Fort Vorto policijos pranešime.

Virš jo buto gyvenusi kaimynė sakė, jog buvo "įbauginta", užsitęsus konfliktui su A.Alexisu dėl triukšmo. Moteris iškvietė policiją, kai vieną vakarą jos buto grindis pervėrė iš apačios paleista kulka.

Tuomet A.Alexisas sakė policijai, kad jo ginklas iššovė atsitiktinai, jį valant. Vyras tvirtino nemanęs, kad jo buto lubos buvo peršautos kiaurai, nes per kulkos paliktą skylę nesimatė šviesos.

Jis buvo sulaikytas dėl įtariamo neatsargaus elgesio su šaunamuoju ginklu, tačiau prokurorai pirmadienį sakė, jog A.Alexisui nebuvo pateikti oficialūs kaltinimai, nes manyta, kad tas incidentas tebuvo atsitiktinumas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS