Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Vietoj atsistatydinusio A.J.Bačkio nauju Vilniaus arkivyskupu bus G.Grušas

05/04/2013

Taip pat skaitykite

Barking stotyje, Londone, po traukiniu žuvo žmogus Nušautas įtariamasis dėl sprogdinimų Bostone "YouTube" tinkle siejamas su teroristais Žmogui brangiausiam - žodžiai gražiausi Seimas per pirmąjį priėmimą pritarė Konstitucijos pataisai dėl R.Pakso kandidatavimo

Vilnius, balandžio 5 d. (BNS). Popiežius Pranciškus penktadienį priėmė kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą.

A.J.Bačkio atsistatydinimas buvo įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų amžiaus, pranešė Vyskupų Konferencijos sekretoriatas.

Kardinolas paskirtas arkivyskupijos administratoriumi iki tos dienos, kai įvyks naujo arkivyskupo ingresas - įžengimas į Vyskupijos Katedrą.

Arkivyskupas G.Grušas pradės vykdyti naujas pareigas balandžio 23 dieną.

"Šv. Tėvo paskirtas į šias pareigas, sieksiu aprėpti visus, ir kviečiu jus kartu žengti kuriant tą vienybę, dėl kurios Kristus meldėsi paskutinės vakarienės metu. Čia bus reikalingas šv. dvasios vedimas, kad mes visi kartu malda ir darbu galėtumėm įveikti tautinius, ekonominius, politinių požiūrių skirtumus bei savanaudiškumo pagundas, o dalindamiesi savo talentais ir kryžiais atsinaujintumėm patys ir atnaujintumėm vietinę Bažnyčią ir visuomenę", - sakė naujasis arkivyskupas metropolitas.

1961 metais Vašingtone gimęs G.Grušas devintajame dešimtmetyje buvo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys, baigė matematiką ir informatiką Kalifornijos universitete Los Andžele, dirbo IBM korporacijoje. Dvasines studijas pradėjo Pranciškonų universitete Ohajuje, vėliau mokėsi Romoje, įgijo bažnytinės teisės daktaro laipsnį.

Buvo Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektoriumi, Kariuomenės ordinaru. Nuo 2002 metų eina Lietuvos Vyskupų Konferencijos generalinio sekretoriaus pareigas.

Pastarąjį dešimtmetį buvo Vilniaus arkivyskupijos Kunigų tarybos narys ir konsultorius, Ateitininkų federacijos Dvasios vadas, Popiežiškosios Šv. Kazimiero lietuvių kolegijos tarybos narys, leidyklos "Katalikų pasaulio leidiniai" valdybos pirmininkas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS