Muzikantai

PradžiaKosmosas

Vilniaus universitete bus pristatytas lietuviškas palydovas

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Pasaulyje didėjantis smurtas susijęs su klimato pokyčiais, teigia mokslininkai Į stažuotę NASA rekomenduoti trys lietuvaičiai TKS išorėje užfiksuotas "labai rimtas" amoniako nuotėkis, sako rusų pareigūnas Kinija pasiųs į Mėnulį "Nefritinį triušį"

Vilnius, spalio 3 d. (BNS). Ketvirtadienį Vilniaus universitete (VU), Matematikos ir informatikos fakulteto laboratorijoje, pirmą kartą viešai bus pristatytas veikiančio palydovo "LituanicaSAT-1" modelis.

Dar šį mėnesį palydovas bus išsiųstas į JAV, pranešė VU.

Pristatymo metu bus demonstruojama, kaip veikia ryšio su palydovu užtikrinimo įranga nuotoliniu būdu, ir paaiškinta, kaip bus palaikomas ryšys su palydovu, skriejančiu Žemės orbita.

Taip pat pirmą kartą bus pristatytas visiškai sukomplektuotas palydovo prototipas, išbandytos pagrindines jo gyvybines funkcijas užtikrinančios sistemos.

Į kosmosą palydovas "LituanicaSAT-1" bus paleistas gruodžio 8 dieną iš Volopo salos skrydžių centro, JAV, per Tarptautinę kosminę stotį, bendradarbiaujant su NASA.

"LituanicaSAT-1" palydovą kuria daugiau nei 30 narių komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Anot pranešimo, Vilniaus universitetui bendradarbiaujant su viešąja įstaiga "Inovatyvūs inžineriniai projektai" į Žemės orbitą paleistas palydovas atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt