Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Vilniuje Rytų Europos intelektualai aptars regiono ateitį

25/11/2013

Taip pat skaitykite

LRT - Lietuvą su pasauliu jungianti arterija Pamplonoje į ligoninę pakliuvo dar trys per San Fermino festivalio bulių bėgimą sužeisti žmonės Naujasis britų princas pagal Zodiaką yra vėžiukas ES, EEE ir Šveicarijos piliečių, gyvenančių JK, teisės ir gyventojo statusas

Vilnius, lapkričio 24 d. (BNS). Sekmadienį Vilniaus rotušėje Rytų Europos intelektualai aptars regiono ateitį, Ukrainos ir Baltarusijos integravimo į Europos bendriją klausimus.

Lietuvos, Lenkijos Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų Europos šalių filosofai, rašytojai, istorikai, žurnalistai, politikai diskutuos konferencijoje "Mes - Europoje, ar Europa - be mūsų?".

Šį renginį organizuoja Jerzy Giedroyco (Ježio Gedroico, lietuviška forma - Jurgis Giedraitis) forumas. Jo valdybos pirmininkas istorikas Alvydas Nikžentaitis teigia, kad Lietuvos ir Lenkijos atstovai negali abejingai stebėti kaimyninių valstybių Rytuose raidą.

"Šiose šalyse norime turėti gerų draugų ir partnerių, su kuriais mus sietų ne tik bendra praeitis, bet ir panašios vertybinės nuostatos. Kalbant dėl Baltarusijos ir Ukrainos galimą įstojimą į Europos Sąjungą daug dėmesio skiriama ūkio raidai bei kitoms ekonominėms problemoms, dažnai pamirštant, jog Europos Sąjungos narius turėtų sieti ne tik gerbūvis, tačiau ir bendros vertybės. Europos bendruomenė nuolat kito, mokydamasi ne tik iš savo, bet ir iš kaimynų istorijos. Manome, jog tokia Europos dvasia ir toliau turi būti puoselėjama", - sakė jis.

Į konferenciją kviesti pirmasis nepriklausomos Lietuvos vadovas europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kadenciją baigęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, žinomas Lenkijos intelektualas, žurnalistas Adamas Michnikas, europarlamentarai Leonidas Donskis, Pawelas Zalewskis (Pavelas Zalevskis), Europos humanitarinio universiteto rektorius Vilniuje Anatolijus Mikhailovas.

 

BNS informacija

Nuotrauka: http://www.morguefile.com