Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Vokietijos opozicijos lyderis neigia kaltinimus dėl nuplagijuotos daktaro disertacijos

30/09/2013

Taip pat skaitykite

Aukcione parduodami Monica Lewinsky "negližė", laiškai ir kiti daiktai Liepsnojo ąžuolo širdis: piktavalio niekšybė ar gamtos išdaiga? Seimo komitetai svarstys siūlymus skelbti Močiučių ir senelių, Krepšinio, Klasės susitikimo dienas Paryžiuje žoliapjoves keičia avys

Berlynas, rugsėjo 30 d. (AFP-BNS). Vokietijos centro kairiosios opozicijos lyderis Frankas Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) sekmadienį neigė kaltinimus, esą jis nuplagijavo dalį savo daktaro disertacijos, o dėl panašių pareiškimų šalyje per kelis pastaruosius metus buvo sukompromituotas jau ne vienas politikas.

Gyseno universitetas centrinėje Heseno žemėje nurodė išnagrinėsiantis kaltinimus, kuriuos metė vienas profesorius, naudojęs specialią kompiuterinę programą, kad surastų iš kitų darbų be nuorodos į šaltinius nukopijuotus tekstus.

57 metų F.W.Steinmeieris- buvęs užsienio reikalų ministras, vicekancleris ir svarbus veikėjas Socialdemokratų partijoje (SPD) - tuos kaltinimus, paskelbtu savaitraščio "Focus", vadina absurdiškais.

"Jeigu Gyseno universitetas nuspręstų pradėti peržiūrą, aš į tai žiūrėčiau labai ramiai", - sakė jis.

Universitetas nurodė iki pirmadienio apsispręsiantis dėl tolesnių veiksmų.

"Focus" pranešė, kad ekonomikos profesorius Uwe Kamenzas (Uvė Kamencas) iš Miunsterio universiteto Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje nurodė radęs "didelio masto" įrodymų, jog 1991 metais apginta F.W.Steinmeierio disertacija teisės srityje buvo nuplagijuota.

Vasarį Vokietijos švietimo ministrė Annette Schavan (Anet Šavan) atsistatydino dėl jos disertacijos plagijavimo skandalo - praėjus dvejiems metams po to, kai dėl tokios pačios priežasties iš posto išlėkė gynybos ministras Karlas Theodoras zu Guttenbergas (Karlas Teodoras cu Gutenbergas).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt