Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Deneuve ir Almodovaras atsiims Europos kino apdovanojimus

24/09/2013

Taip pat skaitykite

Eminemas gavo pirmąjį pagrindinį "YouTube" muzikos apdovanojimą Venesuelos opozicijos lyderis Caprilesas neiga esąs "gėjus" Pagyvenę žmonės sudaro 18 proc. Lietuvos gyventojų, šalyje yra beveik 400 šimtamečių Švedijos princesė Madeleine teka už Niujorko bankininko

Berlynas, rugsėjo 24 d. (AFP-BNS). Prancūzų kino deivė Catherine Deneuve (Ketrin Deniov) ir ispanų režisierius, "Oskaro" laureatas Pedro Almodovaras (Pedras Almodovaras) gruodį Berlyne atsiims Europos kino garbės apdovanojimus, antradienį paskelbė organizatoriai.

69 metų C.Deneuve, "ledinio" grožio blondinė iš tokių klasika tapusių filmų kaip Luiso Bunuelio (Luiso Buniuelio) "Dienos gražuolė" (Belle de Jour) ir Romano Polanski (Romano Polanskio) "Pasibjaurėjimas" (Wstret, Repulsion), gaus apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus - darbą daugiau kaip 100-e filmų, pranešama Europos kino akademijos interneto svetainėje.

"Ar būtų paslaptinga gražuolė, ar buržua namų šeimininkė, ar biseksuali vampyrė, Catherine Deneuve ... kino pasauliui padovanojo nepamirštamų akimirkų", - nurodo Akademija.

Savo pirmąjį "Cezarį", aukščiausią Prancūzijos kino apdovanojimą, C.Deneueve gavo už 1980 metų Francois Truffaut (Fransua Triufo) filmą "Paskutinis metro" (Le Dernier Metro), o už 1992 metų vaidmenį Regis Wargnier (Reži Varnjė) filme "Indokinija" (Indochine) buvo nominuota "Oskarui".

63 metų P.Almodovaras atsiims apdovanojimą už Europos pasiekimus pasaulio kine, nurodė Akademija.

Sulaukęs pilnametystės kaip nepriklausomo teatro kūrėjas ką tik užgimusioje Ispanijos demokratijoje, P.Almodovaras į tarptautinę areną įsiveržė su 1988 metų juosta "Moterys ties nervų krizės riba" (Mujeres al borde de un ataque de nervios).

1990 metų "juodoji" komedija "Surišk mane!" (?Atame!) su Antonio Banderasu (Antonijumi Banderasu) taip pat tapo pasauliniu autorinio kino hitu.

Savo "Oskarą" jis gavo 2002 metais, už geriausią originalų scenarijų, filmui "Pasikalbėk su ja" (Hable con ella) apie du vyrus, besirūpinančius komos ištikta moterimi.

"Pedro Almodovaras yra laimėjęs praktiškai visus apdovanojimus, jo filmai suvaidino svarbų vaidmenį formuojant tai, kaip mes vertiname patį kiną, ne tik Ispanijos, bet ir Europos", - pažymėjo Akademija.

Apdovanojimai bus išdalyti per iškilmingą ceremoniją Vokietijos sostinėje gruodžio 7 dieną.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt