Muzikantai

PradžiaEuropa

Vokietijos susijungimo tėvas – intensyvios terapijos skyriuje

03/06/2015

Taip pat skaitykite

Putinas perspėjo Prancūziją, kad pritarus gėjų santuokoms, Rusija gali peržiūrėti įvaikinimo sąlygas Serbijos kaime nušauti 13 žmonių, tarp jų mažametis Du pagrindiniai veikėjai Britanijos žiniasklaidos šnipinėjimo byloje buvo meilužiai Rumunijos kaimas prislėgtas skandalo dėl sudegintų pavogtų pasaulinių meno šedevrų

Buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis po žarnyno operacijos paguldytas į intensyvios terapijos skyrių. Pastaraisiais metais H. Kohlis propagavo glaudesnės Europos integracijos privalumus.

85 metų konservatoriui, dar vadinamam Vokietijos susijungimo tėvu, atlikta žarnyno operacija ir dabar jo būklė „kritinė“, pranešė naujienų svetainė „Spiegel Online“.

Cituodamas H. Kohliui artimus šaltinius žurnalas „Bunte“ pranešė, kad 85 metų politikos veteranui gegužės pradžioje buvo atlikta klubo sąnario pakeitimo operacija, o birželio pradžioje jis turėjo vykti į reabilitacijos centrą Bavarijoje, tačiau dabar šie planai pakibo ant plauko.

Kol kas Heidelbergo klinika nepateikė informacijos apie H. Kohlio būklę.

H. Kohlis, ilgiausiai nuo 1982 iki 1998 metų Vokietijos kanclerio poste dirbęs politikas, yra vienas iškiliausių 20 amžiaus antros pusės Europos lyderių. Jau daug metų dėl silpnos sveikatos jis dažniausiai yra matomas neįgaliojo vežimėlyje.

Savo šalyje jis yra vadinamas Vokietijos pakartotinio suvienijimo tėvu. Šis politikas kartu su Prancūzijos prezidentu Francois Mitterandu daug prisidėjo prie Europos bendros valiutos atsiradimo.

Pastaraisiais metais H. Kohlis propagavo glaudesnės Europos integracijos privalumus ir reiškė abejonių dėl to, kaip jo buvusi statytinė Angelos Merkel sprendžia euro zonos skolų krizės problemas.

H. Kohlio reputacijai pakenkė jo partijos, Krikščionių demokratų sąjungos (CDU), finansavimo skandalas, kilęs netrukus po to, kai jis paliko tarnybą.

AFP/Scanpix nuotr.

europlius.com inf