Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Vyriausybės paketas dėl mokesčių nekinta, bus svarstoma dėl "Sodros" lubų - premjeras

20/06/2013

Taip pat skaitykite

Bandymų stovyklą Druskininkuose vainikavo galiūno Žydrūno Savicko pasiektas pasaulio rekordas Lazdijų rajono gyventoja pasigedo stiklainyje laikytų pinigų Tarpukario Prekybos rūmų pastatą Kaune ir senus leidinius jame niokoja lietus Šiemet Lietuvoje paskendo daugiau nei pusšimtis žmonių

Vilnius, birželio 20 d. (BNS). Valdančiųjų politinė taryba penktadienį po aštrių diskusijų susitarė svarstyti klausimą dėl "darbiečių" siūlomų "Sodros" lubų, sako premjeras. Tačiau kol kas diskusijos vyks tarp ministerijų ir neaišku, ar iki liepos dėl jų bus priimti sprendimai. Be to, koalicijos partneriai sutarė ir dėl Vyriausybės siūlomo mokesčių pakeitimų paketo.

"Darbiečiai-leiboristai" švelnina poziciją dėl 5 proc. PVM mėsai, daržovėms ir vaisiams, o "tvarkiečiai" dėl jų siūlomų progresinių ir kitų mokesčių žada grįžti rudenį.

"Dėl mokesčių yra sutarta, kad visas Vyriausybės paketas toliau bus svarstomas ir priimamas. Vyko didelė diskusija dėl "Sodros" lubų - turiu pasakyti, kad yra sutarimas, kad šitas įstatymo projektas taip pat bus įregistruotas. Turėtų būti jam pritarta po pateikimo, o paskui darbas turėtų būti tęsiamas kartu su socialinės apsaugos ir darbo ministre bei finansų ministru, skaičiuojant, koks galėtų būti poveikis viešiesiems finansams", - penktadienį po politinės tarybos žurnalistams teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

Anot premjero, apie konkrečias "Sodros" lubų ribas kol kas nebuvo kalbėta.

Darbiečių-leiboristų lyderis Vytautas Gapšys savo ruožtu sakė, kad partija siūlo Seimui jau pateiktą ankstesnį projektą, kuriuo siūloma "Sodros" įmokų nebeskaičiuoti nuo 5 tūkst. litų viršijančių pajamų.

V.Gapšys neprognozavo, ar "lubos" įsigaliotų nuo 2014 metų. Anot jo, kitą savaitę bus kalbama su socialinės apsaugos ir darbo bei finansų ministrais.

"Mes paliekame tą skaičių, kurį esame pateikę - tas projektas jau užregistruotas ir bus dedamas į darbotvarkę. Natūralu, kad mes čia dėl kiekvieno lito negalėjome pasižiūrėti į vieną ar kitą pusę. Puikiai suprantame, kad po pateikimo yra diskusijų", - sakė V.Gapšys.

"Tvarkos ir teisingumo" partijos pirmininkas Rolandas Paksas sakė, kad "asmeniškai nėra lubų šalininkas".

Darbiečiams-leiboristams siūlant grąžinti prieš kelerius metus taikytas pridėtinės vertės mokesčio 5 proc. tarifą svarbiausiems maisto produktams - mėsai, daržovėms ir vaisiams - V.Gapšys teigė, kad nutarta siūlyti Vyriausybės projektą.

"Yra Vyriausybės registruotas projektas, liečiantis PVMlengvatas ir mes sakėme, kad kai kurios korekcijos bus daromos per pasiūlymus - neteikiant atskiro projekto, bet būtent dedant pasiūlymus į Vyriausybės siūlomą projektą", - sakė V.Gapšys.

V.Gapšys anksčiau šią savaitę buvo kategoriškas dėl pataisų pateikimo Seimui, teigęs, kad visas paketas bus svarstomas arba dabar, arba rudenį.

Valdančiųjų politinė taryba penktadienį sprendė, kaip elgtis su Seime registruotais kelių koalicijos politinių partijų siūlomais skirtingais projektais dėl mokesčių keitimo.

"Tvarkiečiai" siūlant įvesti progresinius mokesčius, iki 20 proc. didinti pelno mokestį bei apmokestinti 15 tūkst. litų viršijančias palūkanas, R.Paksas teigė, kad prie siūlymų bus grįžta rudenį.

"Visas šitas rytas buvo paskirtas tam, kad į Seimą ateitų vienas suderintas paketas. Ir aš pats siūliau, kad tai turėtų būti Vyriausybės parengtas įstatymų paketas. O prie progresinių mokesčių, prie PVM lengvatų, prie kitų pateiktų pasiūlymų mes sugrįžtume rudenį", - sakė R.Paksas.

Seime užregistruoti Vyriausybės, darbiečių-leiboristų ir "tvarkiečių" siūlomi įstatymų pakeitimai. Vyriausybė siūlo nuo kitų metų neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) didinti 100-tu litų - iki 570 litų, o 5 proc. PVM lengvatą taikyti tik vaistams. Siūloma keisti bankų ir draudimo įmonių pelno bei mažinti gyventojų gaunamų dividendų apmokestinimą nuo 20 proc. iki 15 proc., 15 proc. apmokestinti palūkanas už indėlius ir skolos vertybinius popierius, viršijančias 10 tūkst. litų, bei per 10 tūkst. litų pajamas, gautas už vertybinių popierių pardavimą. Ketinama didinti alkoholio ir tabako akcizus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS