Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaStilius

„Funres“ – dviguba citrusų ir mimozos ekstraktų pagalba augalams

22/03/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvių sodyboje – tradicinė Užgavėnių šventė „Injekcija“ ieško naujų talentų ir klausia - ar mada lygu religija? Aistros pagal Feng Shui Atostogautojų akys krypsta į Europos kurortus. Bulgarija ruošiasi antplūdžiui

„Atlantica Agricola“ sukurtas ekologiškas, botaninis preparatas „Funres“ derina dviejų naudingų – citrusinių vaisių ir siauražiedės mimozos ekstraktų savybes. Šios savybės leidžia „Funres“ panaudoti ir kaip prevencinę priemonę augalams apsaugoti nuo ligų, kenkėjų antpuolių, ir siekiant ilgiau išlaikyti sveikus vaisius bei daržoves savo sandėliuose.

Dviguba citrusų ir mimozų jėga. Taip galima būtų pakrikštyti augalinės kilmės „Atlantica Agricola“ produktą – skystą organinę trąšą „Funres“, kurios sudėtyje yra 60% siauražiedės mimozos (Mimosa tenuiflora) ekstrakto, 20% citrusinių vaisių sėklų ekstrakto ir 70% organinių medžiagų.

Citrusinių veisių sėklų ekstraktas pasižymi antimikrobinėmis bei dezinfekcinėmis savybėmis, jis yra nepalanki terpė bakterijoms ir grybams, kurie sukelia augalams ligas, plisti.

Tuo tarpu siauražiedės mimozos ekstraktas vertingas dėl stiprių baktericidinių ir fungicidinių savybių. Ekstrakte esantys elementai ir mineralai reguliuoja augalo augimą, suteikia papildomos energijos, didina jo atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams.

Todėl „Funres“ trąšą pravartu naudoti kaip prevencinę priemonę tose augalinėse kultūrose, kurios yra jautrios tokioms ligoms kaip miltligės, deguliai, kekerinis ir sklerotinis puviniai, dėmėtligės, netikrosios miltligės, šaknų ir stiebo puviniai.

Be to, „Funres“ yra gera priemonė bakterinių ligų profilaktikai. Tai būna ypač aktualu, kai pasėlis nukenčia nuo stiprių liūčių su krūša. Augalų paviršius būna sužalotas, o per žaizdas gali patekti įvairūs puvinius sukeliantys mikroorganizmai.

Tokius augalus su „Funres“ rekomenduojama purkšti per lapus 0,25-0,3% vandens tirpalu. Purškiant svarbu gerai padengti augalų paviršių, pavyzdžiui, 1 arui lauko, daržo, dekoratyvinių augalų, vaiskrūmių nupurkšti reikia 2–5 l tirpalo, 1 arui šiltnamyje augantiems augalams nupurkšti reikia iki 10 l tirpalo, o vienam vaismedžiui, priklausomai nuo lapijos gausumo – nuo 0,5 iki 2,0 l tirpalo.

Žinoma, „Funres“, kaip ir kiti „Atlantica Agricola“ augalinės kilmės produktai, tinkamas kambarinių, vidaus patalpų augalų priežiūrai.

„Funres“ pravartu naudoti ne tik augalų augimo metu, bet taip pat prieš pat derliaus nuėmimą. Dėl trąšose esančio citrusinių vaisių sėklų ekstrakto „Funres“ preparatu apdorojus daržoves ar vaisius, silpnėja jų paviršiuje esančių mikroorganizmų ląstelių kvėpavimas, fermentų aktyvumas, kuris reikalingas ardyti daržovių, vaisių paviršiaus audinių ląstelių membranas ir sukelti puvinius.

Laikymui skirtas daržoves verta dar lauke purkšti „Funres“ 0,3% tirpalu 2-3 kartus kas savaitę. Paskutinį kartą purkšti galima likus 1-2 dienoms iki derliaus nuėmimo.

Kai kurias, ilgesniam laikymui skirtas daržoves, pavyzdžiui, šakniavaises daržoves, o ypač salierus, kurie labai jautrūs puviniams, patariama prieš sandėliuojant mirkyti „Funres“ tirpale. Prieš sandėliavimą salierų gumbus reikėtų 1-2 minutes pamirkyti 0,2% „Funres“ tirpale, po to leisti jiems nudžiūti ir sudėti.

Taip pat galima prailginti šviežių pekininių bastučių, brokolių, kalafiorų vartojimo laiką panardinant juos 10 sekundžių į 0,05% tirpalą. Po mirkymo daržovės apdžiovinamos ir laikomos šaltai.

Šviežiai nurautas salotas užtenka pamerkti 2-3 sekundėms į 0,1% tirpalą, o tada leisti joms nudžiūti, sudėti į plastiko maišelius ir laikyti šaltai, geriausiai nulio laipsnių temperatūroje.

Apie „Atlantica Agricola“ botaninius ekstraktus

Visi augalų priežiūrai skirti „Atlantica Agricola“ (Ispanija) botaniniai ekstraktai–trąšos yra unikalūs tuo, kad sudėtyje turi organinių medžiagų, stiprinančių augalo imunitetą ir tuo pačiu didinančių atsparumą nepalankioms augimo sąlygoms bei ligoms.

 

Šios medžiagos yra išskiriamos iš jūros dumblių, nimbamedžio, karčiojo musmedžio, cinamono, mimozos, citrusinių augalų. Šių augalų žaliava naudojama gaminant minėtą „Konflic“ (karčiojo musmedžio ekstraktas ir kalio muilas), „Canelys“ (cinamono ekstraktas), „Oleorgan“ (nimbamedžio sėklų muilas), „Zicara“, „Zytron“, „Funres“ (citrusinių augalų ekstraktas), „Mimoten“, „Flama“, „Funres“ (mimozos ekstraktas).

 

bns.lt