Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaStilius

Šurmulingas mados siausmas „Londono mados savaitėje“ (London Fashion Week)

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Pašto ženklų ir atvirukų konkursas artėja į pabaigą Aistros pagal Feng Shui Kinijos menininkas Ai Weiwei sukūrė milžinišką žemėlapį iš pieno mišinio kūdikiams skardinių Palankiausios ir nepalankiausios dienos tuoktis 2013-aisiais

Londono mados savaitė – tai vienas didžiausių mados renginių pasaulyje ir vienas iš keturių didžiausią įtaką podiumo pasirodymams turinčių tarptautinių renginių. Ši mados fiesta praūžė rugsėjo 13-17 dienomis Londono širdyje esančiuose meno ir mados namuose.  
Londono mados savaitę du kartus per metus organizuoja British Fashion Council ir remia daugybė rėmėjų, įskaitant patį Londono miesto merą Boris Johnson. Jis šio renginio pasveikinimo kalboje sakė: „Londonas apglėbia mados pasaulį kaip pasipuošęs titanas ir man yra garbė remti Londono mados savaitę, kuri pristato šviesiausius ir geriausius šių dienų dizainerius“. Sunku ir prieštarauti. Šis renginys iš tiesų iškelia Londoną ir britišką madą ant pasaulinės scenos jau daugelį metų. 

Buvo numatyta, kad šios Londono mados savaitės metu bus pateikti užsakymai, kurių vertė – daugiau nei 100 milijonų svarų sterlingų. Čia dalyvavo daugiau nei 5000 svečių. Žiniasklaidos dėmesys šiam mados renginiui prilygo ar net pralenkė daugelį pagrindinių naujienų laidų ar tarptautinių sporto renginių reitingus. Vyko daugiau nei šimtas podiumo pasirodymų, kartu su mados namų prezentacijomis ir salonų pristatymais, kuriuose buvo galima įsigyti dizainerių sukurtų drabužių, avalynės ir aksesuarų.

Renginio atidarymas vyko lietingą rugsėjo 13 dieną. Tačiau fotografavimo sąlygas šiek tiek apsunkinusi dulksna nenustelbė geros nuotaikos ir nesumažino smalsumo. Į Somerset House kiemą, kur ir vyko dauguma oficialių Londono mados savaitės renginių, rinkosi įvairiausių tautybių ir amžiaus žmonės. Aprangos margumynas traukė akį. 

Miesto centras, aplink skuba miestiečiai, netyčia užklysta turistai, dideliame ekrane rodomi podiumo pasirodymai, akina fotografų blykstės, gaudančios modelius, ar kokio nors dizainerio darbus – sukneles ar rankines. Dėmesį patraukė mėlyna driežo formos rankinė, kurią sukūrė Christopher Raeburn. Jos kaina siekia virš 200 svarų. 

Aplink didžiulę palapinę, kurioje vyko pagrindiniai podiumo pasirodymai nusidriekė didžiulė eilė. Kviestiniai svečiai čia turi laukti, kol juos įleis į tuoj prasidėsiantį dizainerio Jean-Pierre Braganza kolekcijos pristatymą. Pasirodymui prasidėjus, lauke viskas nurimsta. Tiesioginę transliaciją galima stebėti dideliame ekrane. Po pasirodymo, visi dalijasi įspūdžiais ir nuomonėmis. Oficialūs renginio fotografai ir operatoriai skuba perkelti visą užfiksuotą medžiagą čia pat įsikūrusioje Canon būstinėje, kurioje tiesiog verda nuotraukų retušavimo ir redagavimo darbai. 

Į vakarinį pasirodymą atvyksta ir kelios garsenybės, viena jų švelnaus balso savininkė - Elie Goulding. Visi ima rinktis vidun, kur netrukus prasideda PPQ  - dizainerių poros iš anglijos (Amy Molyneaux ir Percy Parker) 2014m.pavasario/vasaros kolekcijos pristatymas. Viena po kitos podiumu žingsniuoja manekenės, keistai dera rūstus žvilgsnis ir besiplaikstančios lengvutės suknelės. Dominuoja balta, juoda, geltona ir violetinė spalvos. PPQ išgarsėjo, kai paskleidė tiesių džinsų (drainpipe) madą, jais "aprengdami" tokias muzikos žvaigždes kaip Amy Winehouse ir Peter Doherty. Šiuo metu jų klientų sąraše tokios žvaigždės kaip Kirsten Dunst, Sienna Miller, Rihanna, Lily Allen ir kt. Šiuo pasirodymu baigėsi pirmoji Londono mados savaitės diena, įkvėpusi dar didesnę meilę mados pasauliui.

Kitame žurnalo EuroPlius numeryje turėsite galimybę susipažinti su dizainere Daiva Mikuckiene, Londono mados savaitėje pristačiusia barokinių suknelių kolekciją.

Įspūdžiais iš renginio dalinosi:  Aušra Marcinkus
Nuotraukos: Ausra Marcinkus Photography bei Sart Photography

Daugiau nuotraukų rasite: https://www.facebook.com/Europlius

"EuroPlius"