Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

„Marks&Spencer“ išnyks žaislų skyriai mergaitėms ir berniukams

06/01/2014

Taip pat skaitykite

Baltarusijoje daugėja afrikinio kiaulių maro židinių Dėl Šiaurės Korėjos JAV atidėjo raketos bandymą Indijos uoste sprogo povandeninis laivas, kuriame buvo 18 žmonių Nedarbo lygis euro zonoje kovą pakilo iki rekordinių 12,1 proc.

Jau pavasarį garsiame Didžiosios Britanijos prekybos tinkle „Marks&Spencer“ išnyks žaislų skyriai mergaitėms ir berniukams. Apie permainas tinklas informavo savo "Twitter" paskyroje . 

Neutralūs žaislai parduotuvėse turėtų atsirasti šių metų pavasarį. Tai buvo atsakymas į klientų skundus, kuriuose buvo skundžiamasi firmos politika streotipiškai išskiriant žaislus mergaitėms ir berniukams, pranešė theguardian.com.

Prekybos tinklo politiką kiek anksčiau "Twitter" paskyroje sukritikavo britų politikė Stella Creasy. Ji pareiškė, kad prieš Kalėdas ignoravo šio tinklo parduotuves pirkdama dukrai dovaną, kadangi susivokė, kad tas daiktas yra žaislų berniukams skyriuje.

„Marks&Spencer“ pranešimas skambėjo taip:„Siūlome labai daug įvairių mąstymą skatinančių žaislų, kurie sukurti taip, kad tiktų visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų lyties. Atidžiai stebėjome savo klientų komentarus ir pavasarį mūsų žaislai bus neutralūs vaikų lyties atžvilgiu.“ Panašių pokyčių nori ir kiti prekybos tinklai.

Iniciatyvinės grupės kampanija "Leiskime žaislams būti žaislais" atstovai teigia, kad penktadalis žailsų parduotuvių skirsto žalsus pagal lyti, o ne pagal paskirtį. Ši iniciatyvinė grupė pradėjo veikti 2012 metų lapkritį, kovodama prieš stereotipais pagrįstą žaislų skirtstymą vaikams.

Parengta pagal  theguardian.com informaciją

EuroPlius.com

Nuotrauka: morguefile.com