Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAugintiniai

Į delfinariumą Klaipėdoje iš Graikijos grįžta keturi delfinai

16/09/2013

Taip pat skaitykite

Žiemą keturkojų tyko pavojai: ar jūsų augintinis tikrai saugus? Apie korgius, skrybėlaites ir karališką meilę Kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį Jūsų šeimai? Veterinarijos gydytoja atsako: kaip šunis šerti, skiepyti ir tinkamai prižiūrėti

Vilnius, rugsėjo 16 d. (BNS). Pirmadienio popietę į Palangos oro uostą iš Graikijos grįš keturi Lietuvos jūrų muziejaus delfinai.

Kaip pranešė muziejus, į namus parskris keturios Juodosios jūros afalinų patelės: Glorija, Gabija, Smilė ir Tija. Jas į Lietuvą parskraidins Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas "Spartan".

Kitą pirmadienį iš Atėnų grįš dar trys Jūsų muziejaus delfinai.

Į Graikijos delfinariumą iš viso buvo išgabenta 11 delfinų, tačiau per trejus metus, kuriuos dėl rekonstrukcijos jie turėjo praleisti svetur, būrys pasipildė trimis jaunikliais.

Grįžus delfinariumo gyventojams, jame ir toliau darbuosis statybininkai.

"Norint priimti lankytojus, reikia sutvarkyti jiems skirtą infrastruktūrą. Tai yra fojė, tualetai, kavinės, kasos, delfinariumo prieigos. Lankytojus galėsime priimti tada, kai delfinariumo rekonstrukcijos I etapą tinkamą naudoti pripažins Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Daug kas mano, kad rekonstruojamas tik tas apvalusis pastatas, kuriame yra žiūrovų salė, tačiau vyksta ne tik rekonstrukcija, bet ir visiškai naujų objektų statyba: jau dabar yra iškilusios lagūnos po atviru dangumi, kurioje delfinai leis vasaras, tribūnos, klojamas cementas delfinų gyvenamuosiuose baseinuose ir delfinų terapijos centre", - muziejaus pranešime cituojama jo direktorė Olga Žalienė.

Po rekonstrukcijos delfinams skirtas bendras plotas padidės tris kartus. Taip pat modernizuota vandens tiekimo ir valymo sistema, leisianti užtikrinti geresnes gyvenimo sąlygas.

Delfinariumo rekonstrukciją baigti planuojama 2015 metais. Ji kainavo 40 mln. litų, daguma iš kurių yra finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS