Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAugintiniai

Kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį Jūsų šeimai?

13/08/2013

Taip pat skaitykite

Į delfinariumą Klaipėdoje iš Graikijos grįžta keturi delfinai Šuo šeimoje: kas kam užsako muziką? Prisišveitęs tuno murkia garsiau už televizorių Maži pūkų kamuoliukai – Pomeranijos špicai

Ne kartą tyrimų ir apklausų rezultatais įrodyta, jog namuose auginamas gyvūnas suteikia jaukumo, šiltumo bei artumo jausmą. Mažas gyvūnėlis regis sujungia visus šeimos narius bei padalina meilę, dėmesį ir šilumą visiems ir kiekvienam vienodai.

Mokslininkai įrodę, kad vaikai, augantys namuose, kuriuose globojami naminiai gyvūnai, moka laisviau bendrauti, tampa aktyvesni, sugeba geriau save išreikšti bei yra mažiau irzlūs.

Mažieji šeimos draugai stiprina vaikų pasitikėjimą savimi, mat gyvūnai myli ir nedrąsius vaikus, ir blogiau besimokančius. Vaikas, nemokėdamas žaisti futbolo, anaiptol neužsisklęs savyje- pagriebęs kamuolį ir lydimas šuns, su juo žais kaip su lygiaverčiu komandos nariu bei mokysis įspirti įvartį. Retas suaugęs turi pakankamai laiko skirti vaikų namų darbams, tad mažieji visai netyčia pasirenka geriausius bei kantriausius mokytojus. Gyvūnėlis netyčia tampa geriausiu vaikų draugu- mažamečiai su jais kalba kaip su minkštais žaislais ar su įsivaizduojamais draugais.

Nerimauti dėl nuolat priežiūros reikalaujančio šuniuko neverta- tokios pačios naudos vaikai gauna ir iš tingaus katinėlio ar ankstų rytą čirkšti pradedančios papūgos. Jei po šeimos pasitarimo vis tik nusprendėte įsigyti šeimos draugą- skirkite dar truputį laiko ir pasirinkite tinkamą augintinį būtent Jums.

Šuo – neabejotinai vienas populiariausių augintinių, kurie pavergia švelniu žvilgsniu ar nulėpusiomis ausytėmis. Tai ištikimas žmogaus draugas, namų aplinkos sergėtojas bei geros nuotaikos skleidėjas. Yra įrodyta, jog vaikai, kurie dar tik mokosi skaityti, tai daryti išmoksta kur kas greičiau jei skaito savo nulėpausiui šuniui- tai puikūs pasakų klausytojai, kurie nesijuoks iš skiemenuojamų sakinių. Tiesa, šiam draugui teks skirti nemažai laiko- tingūs savaitgalio rytai lovoje gali virsti ilgais pasivaikščiojimais parke. Tačiau šunys neabejotinai priverčia vaikus ir suaugusius pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą- stiprina imunitetą, priverčia aktyviau judėti bei įpareigoja rūpintis kasdieniniais augintinio poreikiais. Šuns priežiūra nebūtinai turi tapti našta- maudynės šampūno pursluose bei kasdieninis kailio šukavimas įpinant spalvotus kaspinėlius gali tapti smagia rutina.

Katės neretai laikomos kaip vienos aikštingiausių augintinių, tačiau kartu su nenuspėjamu elgesiu katės į namus gali atnešti ir teigiamą energiją. Paprastai katės- ramūs gyvūnai, kurie nuolatos stebi aplinką ir nei vieno judesio nepadaro tiesiog šiaip sau- taip gyvūnai prisitaiko prie supančios aplinkos intensyvumo. Tad šis namų augintinis ypač tiks šeimoms, kurios praleidžia mažai laiko namuose, ir siekia sukurti jaukius energetinius laukus visuose namų kampuose. Vaikams, kuriems sunkiai sekasi nusiraminti ar užmigti, padės katės murkimas šalia. Vertėtų pasisaugoti šio gyvūno namuose jei turite naujagimių ar mažamečių- netyčia nuskriausta katė gali nenuspėjamai bumerangu grąžinti neigiamą energiją. Dar vienas svarbus aspektas, kurį neretai išskiria ir Feng Shui ekspertai-gerą energiją namuose saugo tik viena katė- kelios katės namuose gali sukurti priešišką atmosferą. Katėms ypač svarbu, jog joms būtų skiriama individuali erdvė, kur jos būtų netrukdomos. Tiesa, jei ruošiatės kažkur išvykti ilgesniam laikui- katės geriausiai jaučiasi paliktos namuose, o ne vykdamos pas šeimos draugus. Nenustebkite, jei katė pasirinks vietą šalia kompiuterio, šaldytuvo ar kito įrenginio, skleidžiančio neigiamus elektromagnetinius spindulius. Įrodyta, jog tai ne dėl to, kad katės mėgsta energetiškai blogas vietas, o todėl, kad geba sumažinti neigiamą jų poveikį žmogui.

Papūgos – šie ryškiaspalviai, kaip ir kiti paukščiai, išskiriami kaip vieni labiausiai tinkamų nedrąsiems ir uždariems vaikams. Papūgos neabejotinai atneš daug klegesio į Jūsų namus, taip dažniausiai vaikams padėdamos „išlaisvinti“ savo mintis bei garsus- vaikai nejučia ima daugiau šnekėti siekdami priversti papūgas kartoti jų žodžius. Šie paukščiai taip pat tinka įkvėpimo ieškantiems meniškos, kūrybingos prigimties žmonėms. Tačiau nepatartina namuose laikyti papūgų jei jau turite šunį arba katę- tarpusavyje šie augintiniai sukuria neigiamą energiją. Geriausiai paukščiai jaučiasi auginami po du- jiems tiesiog būtinas bendravimas su kitu augintiniu ar šeimininku.

Vėžliukai – tai ramūs, lėti ir iš pažiūros nuobodūs augintiniai. Verta nepamiršti, kad šie gyvūnai gali gyventi net kelis dešimtmečius. Vėžliukas nereikalaus daug priežiūros- jam pakanka mažo akvariumo, kuris bus ne tik graži puošmena, bet ir nereikalaus daugiau nei žiupsnelio maisto per dieną. Jūsų mažyliui vėžliukas, išimtas iš akvariumo ir vos pajutęs pagrindą po kojomis, taps judriu žaidimų draugu. Tiesa, atsižvelkite į tai, jog valyti akvariumą bent kartą per savaitę, tikriausiai taps Jūsų, o ne vaiko, pareiga.

Žuvytės neabejotinai sukuria jaukumo ir ramybės jausmą namuose. Žuvų stebėjimas akvariume ramina mintis, tad patartina jį laikyti neramaus, neklaužados vaiko kambaryje. Jūsų mažajam bus nepaprastai įdomu stebėti kaip nenuilstančiai plaukioja įvairaus atspalvio žuvytės, o atėjus progai pats išsirinks naują akvariumo gyventoją. Tiesa, kaip ir su vėžliukais, akvariumo priežiūra gali tapti Jūsų rūpestis. Tačiau tai atpirks faktas, jog žuvytėms nereiks kasdieninės priežiūros ir jos bus graži namų interjero detalė. Be to, tai puiki alternatyva jei Jūsų mažylis yra alergiškas- rūpinimasis žuvytėmis nesukels jokių sveikatos negalavimų, o vaikas taip realizuos savo bendravimą.

Vis tik patariame surengti ne vieną šeimos paistarimą prieš tvirtai apsisprendžiant, koks augintinis bus Jūsų namuose. Neapgalvotas žingsnis gali suteikti tik laikiną laimę, bet bus ypač skaudus kai ateis laikas atsisveikinti su mažu, bet tokiu artimu šeimos nariu. Tinkamai prižiūrimas ir auklėjamas naminis gyvūnas suteiks daug smagių akimirkų visiems Jūsų šeimos nariams. Ne veltui gyvūnus patariama įsigyti šeimoms, kurios turi mažamečių vaikų- augintinis kaip niekas kitas išmokys vaiką atsakingumo. Augintinis neretai taps geriausiu draugu Jūsų vaikui (ypač vienturčiui), geriausiu pašnekovu, mokiniu ir mokytoju bei žaidimo draugu. Ilgainiui vaikai išmoksta lengviau bendrauti, greičiau prisitaiko prie supančios aplinkos ar aplinkinių, labiau pasitiki savimi bei jaučiasi itin reikalingi savo augintiniams. Tad suteikdami šį džiaugsmą savo brangiausiam turtui- vaikui- pasistenkite atsižvelgti į tai, koks gyvūnas labiausiai tiktų Jūsų šeimos gyvenimo būdui.

Kaip išsirinkti Augintiniai Vaikai