Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAugintiniai

Kaip du vandens lašai: šuo ir šeimininkas

09/09/2013

Taip pat skaitykite

Veterinarijos gydytoja atsako: kaip šunis šerti, skiepyti ir tinkamai prižiūrėti Maži pūkų kamuoliukai – Pomeranijos špicai Kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį Jūsų šeimai? Šuo šeimoje: kas kam užsako muziką?

Ištikimybė, besąlygiškas pasitikėjimas, begalinė meilė ir paprastas nuoširdumas – tai svarbiausi dalykai gyvenime, ko žmonės galėtų pasimokyti iš gyvūnų. Ištikimiausiam ir geriausiam žmogaus draugui- šuniui nėra svarbi šeimininko padėtis ar neaukščiausios kokybės maistas, jam visų svarbiausia žmogaus meilė. Keturkojo akyse esate geriausias pasaulyje, tačiau ar kada nors susimąstėte, kad šunų šeiminkai į savo augintinius panašūs ne tik išvaizda, bet ir charakterio savybėmis?

Apklausos rezultatai atskleidė, jog žmonės linkę rinktis gyvūnus, kurie atspindi jų asmenybę, o laikui bėgant supanašėja ir šeiminko bei augintinio elgsena. Kaip teigė daktaras Lance Workman: „augintinio pasirinkimas panašus į partnerio pasirinkimą: pasąmonėje ieškome panašaus į save bei derančio prie gyvenimo būdo ir charakterio“. Tyrimo, kurio metu buvo nagrinėjami šunų ir šeimininkų panašumai paaiškėjo, jog dažnai agresyvus žmogus laikys agresyvų šunį, o bailus – bailų. Aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys žmonės laikys sportiškus keturkojus, o estetai rinksis gražius šunis.

Medžiokliniai šunys, bigliai ir skalikai pasižymi subtiliu temperamentu ir juos paprastai augina ramūs bei pastovūs žmonės. Energingi ir veiklūs šunys dažniausiai būna pasirenkami žmonių, kurie apklausos metu buvo įvertinti kaip protingi ir meilūs. Auksaspalviai retriveriai ir labradorai pasižymi išskirtiniu meilumu ir draugiškumu. Būtent šių veislių keturkojus augina aktorės Jennifer Aniston ir Gwyneth Paltrow. Kokerspanielių veislės šunys, kaip ir jų šeimininkai, yra romantiški, meilūs, protingi, tačiau principingi. Šios veislės šunį vardu Lupo augina Kembridžo kunigaikštienė Catherine Middleton.

Sakoma, jog žmonės, kurių namuose vyrauja baroko stilius, dažnai negali gyventi be pudelio ar kišeninio šuniuko. Daugelį psichologų, susirinkusių draugijos metinėje konferencijoje Vokietijoje nustebino atliktos apklausos faktas, jog „žaislinių“ šunų šeiminkai, kurie buvo laikomi kvailokais, pasirodė esą atviri, kūrybingi, sumanūs bei kartu su keturkojais atsidūrė intelektualiausių viršūnėje. Tad JAV dainininkės ir modelio Paris Hilton bei merginų grupės „Spice Girls“ narės Geri Halliwell ypatingai mylimi čichuachua ir kiti mažų veislių šuniukai pasirodė beveik patys protingiausi.

 

Kitas įdomus pastebėjimas – šuns ir šeimininko mityba. Atsakingai maitintis įpratę žmonės atitinkamai rūpinasi ir augintinio maistu, tačiau netvarkingi šeiminkai dažniausiai neprižiūri ir augintinių.

Kad grynaveisliai šunys ir jų šeiminkai yra vizualiai panašūs įrodė ir vienas Amerikoje atliktas tyrimas, kurio metu buvo nufotografuoti 45 keturkojai ir jų šeiminkai. Tuomet 28 asmenų komandai buvo pateikta po tris nuotraukas- šeimininko, jo augintinio ir kito keturkojo. Atsižvelgiant į šuns ir žmogaus išvaizdą teisingai buvo suporuota 16 atvejų.

Šunys – geriausi mokytojai

Paradoksalu, bet būtent iš šuns galima pasimokyti žmogiškų savybių: lojalumo, pasitikėjimo, žaismingumo, dėkingumo, supratimo, pastabumo, palaikymo, išradingumo ar netgi drausmės. 

 

Puikiai suprantama, jog kiekvienas žmogus klysta. Taip ir šuo, atlikęs gamtinius reikalus neleistinoje vietoje, išties gailisi. Jo išraiška lyg ir sako: „atsiprašau, daugiau tai nepasikartos“. Žmonėms svarbu suvokti, kad klaidos gyvenime yra neišvengiamos, tereikia tik mokėti jas laiku pripažinti, bandyti ištaisyti ir pasistengti to nepakartoti.

Nėra sunku suprasti šunio nuotaikas. Jie neslepia rodyti jausmų: linksma ar liūdna bebūtų. Šunys nesidrovi rodyti ir savo dėkingumo. Ar tai būtų Jūsų rankos lyžtelėjimas, ar uodegos pavizginimas, ar jo snukutis ant Jūsų kelio. Taip ir žmonės turėtų ne tik jausti, bet ir stengtis parodyti dėkingumą savo aplinkos žmonėms. Tai tobulas būdas sutvirtinti asmeninius santykius.

Ne paslaptis, jog įvairaus amžiaus šunys yra imlūs naujoms komandoms, niekada neatsisako išmokti naujo triuko ir kaskart patobulėti. Taip ir jų šeiminkams niekada nėra per vėlu išmokti naują kalbą, pabaigti rašyti disertaciją ar nuvykti į kvalifikacijos tobulinimo kursus.

Šunys nuolat stebi aplinką žvalgydamiesi, uostinėdami, lodami, jie pasiruošę ginti savo teritoriją bet kokia kaina. Šeimininkai taipogi turėtų niekada neužmigti ant laurų ir stebėti savo asmeninę bei darbinę aplinką, kad laiku pastebėtų artėjančią grėsmę.

Šuniui tapus šeimos nariu, šeimininkas įgija geriausio draugo statusą iki gyvenimo pabaigos. Pamenate be galo jautrų ir gražų filmą „Hačiko: šuns istorija“? Išties kartais turėtume pasimokyti lojalumo, atsidavimo ir ištikimybės  savo artimiesiems. Jie turi būti mūsų gyvenimo prioritetas numeris vienas!

Galbūt ne kartą dėl keturkojo tenka vėluoti į darbą, gerokai papurtyti piniginę ar pakoreguoti savo planus, tačiau retai kuris šeiminkas pyksta, jog viskas nueina šuniui ant uodegos. Juk uodeguotieji šeimos nariai nudažo gyvenimą ryškiomis vaivorykštės spalvomis ir suteikia begalinę laimę. Tad pasistenkime, kad ir jo pasaulis būtų kaip pats mėgstamiausias skanėstas – pilnas meilės ir skanumo.

 

Augintiniai Šeima