Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Į Kauno VI fortą ateityje planuojama pritraukti festivalius

16/06/2013

Taip pat skaitykite

Kas antras emigruojantis - jaunuolis iki 29 metų Kaune sukčiai pasisavino 310 tūkst. litų Gautas patvirtinimas apie Pakistane nužudytą lietuvį Vilniuje atidaryta svarbi transporto jungtis

Kaunas, birželio 16 d. (BNS). Kauno tvirtovės VI forte įrengti planuojamame muziejuje turėtų atsirasti vietos ne tik karo technikai, bet ir viešosioms erdvėms, į kurias tikimasi pritraukti renginius ir festivalius.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjo Rimgaudo Miliukščio, per šiuos metus planuojama parengti ir su Kultūros paveldo departamentu (KPD) suderinti pasiūlymus, kaip šios erdvės turėtų įsilieti į carinės Rusijos laikų karinius statinius.

"Nenorime, kad ten būtų tik karo muziejaus padalinys ir tik patrankos bei ginklai - norime, kad tas fortas trauktų kauniečius kaip vieta, kuri būtų panaši kad ir į Pažaislį, kuris traukia festivalius, kad tas fortas būtų labiau visapusiškas", - BNS sakė R.Miliukštis.

Kultūros paveldo skyrius ketvirtadienį paskelbė viešąjį pirkimą, kurio laimėtojas turės parengti eskizinį projektą, kaip forto teritorijoje turėtų išsidėstyti muziejui ir renginiams skirtos erdvės. Projektiniame pasiūlyme greičiausiai atsiras ir laikini statiniai - pavėsinės ir scena.

"Kadangi toje teritorijoje nelabai galima statyti naujų statinių, norime ten įrengti kai kuriuos laikinus statinius - kad būtų scenos, pavėsinės ginklams ar tankams", - kalbėjo R.Miliukštis.

Suderinus šiuos pasiūlymus su KPD, tikimasi jau kitais metais rengti techninį projektą muziejui įkurti.

XIX amžiaus pabaigoje pastatytame forte taip pat tikimasi rasti autentiškų, vėliau uždažytų užrašų: juos aptikti ir restauruoti pavyko VII forte, kuriame šiuo metu veikia privatus karo istorijos muziejus.

VI fortas yra Kauno tvirtovės - vienintelės Europoje išlikusios Carinės Rusijos imperijos pirmosios klasės tvirtovės dalis. Šiame forte tarpukariu veikė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialas, o antrojo pasaulinio karo metais - belaisvių stovykla.

Forte turėtų įsikurti karo paveldo ir technikos muziejus, kurį įrengiant bedradarbiauja Kauno miesto savivaldybė, Krašto apsaugos ministerija ir jai priklausantis Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS