Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuvos eksportas tampa įvairesnis

01/06/2015

Taip pat skaitykite

Už nužudymą alytiškis nuteistas po 12 metų Kaune gali atsirasti defibriliatorių Renovacijai pritrūks statybininkų LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas

Rusijos paskelbtos sankcijos, dėl jų patirti nuostoliai paskatino verslininkus ir šalies Vyriausybę sukrusti, kad verslo plėtra vyktų į naujas rinkas. Kas daroma ir kaip sekasi, šiandien Vyriausybėje pasakojo ūkio ministras Evaldas Gustas.

„Europos Sąjungos investicijų vaidmuo čia labai svarbus. Šiais metais pagal dvi priemones įmonės galėjo teikti paraiškas gauti finansavimą dalyvauti parodose, verslo misijose ir sertifikatams, kurie reikalingi produktų ir paslaugų eksportui, įsigyti. Šiuo metu vyksta gautų paraiškų vertinimas ir bus paskirstyta apie 5,2 mln. eurų. Tikimės, kad tai padės įmonėms daugiau dėmesio skirti naujų rinkų paieškai“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ sulaukta 27 paraiškų, šiuo kvietimu bus paskirstyta 4,6 mln. eurų. Paraiškas pateikusios verslo organizacijos planuoja dalyvauti tarptautinėse parodose ir verslo misijose Europos šalyse, Omane, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Argentinoje, Japonijoje, Kinijoje, Vietname, Pietų Korėjoje, Izraelyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Baltarusijoje, Gruzijoje, Ukrainoje, Kazachstane, Azerbaidžane, Armėnijoje, Turkmėnistane, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje.

Pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“ gautos 58 paraiškos, numatyta paskirstyti 0,6 mln. eurų. Pareiškėjai planuoja sertifikuoti įvairius įrenginius, biotechnologijų, higienos ir valymo, statybos produktus, kosmetikos, spaudos, tekstilės gaminius. Taip pat yra keletas įmonių, norinčių sertifikuoti el. parašą ir el. spaudą, el. parašo kūrimo įrangą.

Siekdama skatinti naujų verslo rinkų ir verslo partnerių paiešką, VšĮ „Versli Lietuva“ penkioms Lietuvos įmonėms suteikė nemokamas verslo partnerių paieškos paslaugas pagal pasirašytas sutartis. VšĮ „Versli Lietuva“ tęsia specializuotus „Eksporto akademijos“ mokymus su verslo misijomis į Vokietiją ir Nyderlandus.

Siekiant iš dalies kompensuoti pieno gamintojų dėl pieno kainų sumažėjimo patirtus nuostolius, pieno gamintojams išmokėta 5,38 mln. eurų kompensacijų. Lietuviški maisto ir žemės ūkio produktai buvo pristatyti Azijos-Okeanijos šalių ambasadų mugėje Tokijuje ir specialiai Lietuvos gaminiams pristatyti skirtuose seminaruose.

Užsienio reikalų ministerija per Lietuvos Respublikos atstovybes užsienyje kartu su komercijos atašė aktyviai dirbo su valstybių – potencialių eksporto partnerių (Brazilijos, Tuniso, Irano, Irako, Alžyro, Izraelio, Kazachstano, Japonijos ir kt.) atitinkamomis institucijomis ir verslo atstovais žemės ūkio ir maisto produktų eksporto klausimais.

2014 m. rugpjūčio mėn. Vyriausybė patvirtino Ūkio ministerijos parengtą Vyriausybės 2014–2015 metų veiksmų planą, kuriuo siekiama įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti Lietuvos įmonių nuostolius dėl Rusijos paskelbtų sankcijų. Šios rekomendacijos dar buvo papildytos įvairiomis priemonėmis š. m. kovo mėnesį. Ūkio ministerija koordinuoja plane numatytų priemonių įgyvendinimą ir kas mėnesį teikia Vyriausybei informaciją apie įgyvendinimo eigą.

europlius.com informacija