Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Šį sekmadienį - Tėvo diena

31/05/2013

Taip pat skaitykite

Vasaros sezonas Londone su ryškiausiomis Lietuvos žvaigždėmis atidarytas! Biržuose prasideda šventė "Svajonių sparnais" Taste of Lithuania Ar tikrai Joninių naktį laimę atneša žydintis česnakas?

Mamos dieną jau atšventėme, dabar artėja Tėčio diena. Ji Lietuvoje švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį, priešingai nei Didžiojoje Britanijoje – trečiajį mėnesio sekmadienį. Kolkas tai nėra šventinė diena, ir visos įstaigos dirba normaliu sekmadienio ritmu, - tačiau jūsų namuose ji gali virsti tikrai ne eiline diena! Neretas vyras piktinasi, jog moterys švenčia Tarptautinę Moters dieną bei Motinos dieną. Tad vienintelę dieną metuose vertėtų deramai pagerbti ir mūsų šeimos galvas – brangiuosius tėčius!

Tėvo dieną pirmieji oficialiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena. Šventės judėjimą tėvo garbei sukūrė Sonora Smart Dodd dar 1910 m. Jos motina mirė gimdydama šeštą kūdikį ir tuomet jos tėvas vienas užaugino visus vaikus. Pasakojama, kad S. Dodd tokia mintis šovė po to, kai ji mišių metu išgirdo pastorių skaitant pamokslą motinos dienos sekmadienį. Mergina paprašė pastoriaus, jog tokią šventę turėtų minėti ir tėčiai. Skelbiama, kad mergina norėjo, jog tėvo diena būtų švenčiama birželio 5 dieną (jos tėčio gimimo dieną), tačiau pastoriai niekaip nesuspėjo pasiruošti šventoms ceremonijoms. Būtent nuo tada, tėvo diena kasmet minima trečiąjį birželio sekmadienį. 

Tėvo diena šiandien jau švenčiama daugelyje pasaulio šalių, skirtingai parinktomis dienomis ir laikantis skirtingų tradicijų. Pavydzdžiui, Tailande ji minima gruodžio 5 dieną ir visi turi dėvėti geltonus drabužius. Diena čia pradedama, įteikiant tėčiams Canna gėlę, kuri laikoma vyrišku augalu. Tuo tarpu, Vokietijoje vyrai jau ryte išsiruošia į tik vyrams skirtą žygį, kartu tempiantis tam tikrus vagonus, pripildytus tradicinio vokiško maisto, vyno ir, žinoma, alaus. Vyrams galioja nerašyta taisyklė praleisti visą dieną „alaus soduose“. Čia tėvo diena visada minima ketvirtadienį, o neretai atleistina, kai penktadienį kuris tėtis pavėluoja ar pamiršta ateiti į darbą.

Didžiojoje Britanijoje Tėvo diena šiemet bus minima birželio 16d., sekmadienį. Šią dieną sveikinami ne tik tėčiai, seneliai, bet ir uošviai. Parduotuvių vitrinose ne ką mažiau atviručių nei Motinos dienai. Tačiau jei jausmus sunku išreikšti žodžiais, galima gražiausias gyvenimo akimirkas sutalpinti į kalendorių – albumą, kuriame tyliai tarsite Ačiū už visas gyvenimo pamokas. Galbūt tėtis ir neišmokė meilių žodelių, bet ką gi kitą stebėdamas mokeisi kaip įkalti vinį ar vairuoti mašiną? Tėčiai kalba mažai, bet duoda daug. Bet kuris tėtis labiausiai trokšta, kad jo sūnus užaugtų toks šaunus vyras, koks jis pats visada norėjo būti! Tad tiesiog privalu šiandien parodyti, kokie dėkingi už viską esame.

„Kiekvienas gali būti tėvu, o kad būtum tėčiu, reikia dar ir pasistengti! Tėvu tapti nesunku. Sunku juo būti“. Tokias, ir panašias mintis įsisavinę tėčiai, pareigingai vykdantys savo pareigas, šiandien gali ramiau atsipūsti – šiandien jų diena, kuomet mažametis nustebins savo piešta atvirute, o vyresnėlis galbūt už tėtį nupjaus žolę?..

Sutikime, jausmus tėčiui galbūt sunkiau išreikšti nei mamoms, tačiau idėjų, kaip tai padaryti veiksmais, o ne žodžiais – tikrai netrūksta! Paprasčiausia yra pradėti nuo mažų dalykų – galbūt bent šiandien jį visą dieną tiesiog vadinkite „tėveliu“? Iškepti skanią kiaušinienę, papildyti įrankių dėžę dar vienu taip reikalingu atsuktuvu, o vėliau paimti meškerę ir traukti link ežero. Veiksmais, o ne žodžiais galima pavergti visada stipraus ir tvirto tėčio širdį. Leiskite jam pasijusti ypatingu ir švęsti bent vieną dieną metuose.

Nėra svajonių dovanos, kurią galima būtų nupirkti parduotuvėje. Dovana, kurios labiausiai laukia tavo tėtis –  vaikų širdyse, akyse ir viskas, kas telpa žodyje  „Tėveli“! Kaip sako viena patarlė „Išties turtingas žmogus yra tas, kurio vaikai bėga į ištiestas rankas, kai jos yra tuščios“. O išmaniausias tėtis vietoj banknotų savo piniginėn susideda vaikų nuotraukas. Tam, kad kai vaikai vėl prašys pinigų, galėtų pasididžiuoti kokį didelį turtą kasdien nešiojasi jų tėtis. Tad parodykime savo tėčiams, kokie jie vis tik yra turtingi! Net jei delne ir neslėpia saldainių...

Keletas minčių, kurios galbūt padės surasti tinkamus žodžius atvirutei:

  • Mano tėvas žaisdavo su manimi ir mano broliu kieme. Mama išeidavo ir sakydavo: „Jūs mindote žolę“. „Mes neauginame žolės, - atsakydavo tėtis, - Mes auginame berniukus.“ Harmon Killebrew.
  • Jis nepasakojo man, kaip gyventi, jis gyveno ir leido man stebėti jį, tai darantį. Clarence Budington Kelland.
  • Bet kuris vyras gali būti tėvu. Reikia kažko ypatingo, kad jis taptų tėveliu.
  • Palaimintas žmogus, kuris girdi daug švelnių balsiukų, vadinančių jį tėvu. Lydia M. Child.
  • „Kai aš buvau 14 metų berniukas, mano tėvas atrodė toks nemokšiškas, kad aš vos pakęsdavau šalia tokį senuką. Tačiau kai man sukako 21, aš buvau priblokštas, kiek daug jis išmoko per 7 metus.“ Mark Twain.
  • Gražu, kai tėvas vedasi sūnų žvejoti, bet tokiam tėčiui, kuris ryžtųsi vestis dukrą apsipirkti, rojuje vieta būtų garantuota.
  • Mama – tai audra, o tėtis – ramybė jai praūžus.
  • Sūnus gauna visus žaislus, kurių kažkada norėjo jo tėtis.
  • Geras tėtis niekada nepamiršta ką reiškia būti naiviu mažyliu. Kitaip ar jis galėtų Kalėdų rytą konstruoti traukinukus arba pievelėje spardyti kamuolį ištisas valandas?
  • Tiek tavo vaikai, tiek sodas puikiai atspindi, kiek juos prižiūrėjai, kol jie augo.