Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Kodėl naujų mokslo metų pradžia švenčiama būtent rugsėjo 1-ąją?

02/09/2013

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje prasideda Jūros šventė Klaipėdos gimtadienio šventėje bus apdovanojami kultūrai nusipelnę miestiečiai Valstybės diena – ne tik fejerverkams žiūrėti Žmogui brangiausiam - žodžiai gražiausi

Rugsėjo 1-oji – ne tik pirmoji rudens diena, bet ir naujųjų mokslo metų pradžia daugelyje mokymo įstaigų. Tai diena, kai mokiniai su gėlėmis tradiciškai sveikina mokytojus.

Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą peržengia mokyklos slenkstį, kiti sugrįžę po vasaros atostogų susitinka su klasės draugais, mokytojais. Mokykloje vaikai užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, gerų jausmų. Žmogus mokosi didžiąją savo gyvenimo dalį, o mokykloje įgijamas pagrindinis žmogaus mokslo, žinių ir bendravimo  bagažas. Tad nenuostabu, kodėl rugsėjo 1-oji yra lyg viso gyvenimo šventė.

Lietuvoje rugsėjo 1-oji iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų metų. Kodėl mokslo metai pradedami būtent rugsėjo 1-ąją? Manoma, jog ši tradicija atėjo iš Bizantijos, kur rugsėjo 1-oji buvo ir Naujųjų metų pradžia. Bizantijoje buvo manoma, kad būtent šią dieną Dievas pradėjo kurti pasaulį. 1492 m. Rusijos caras Ivanas III-asis, vedęs paskutinę Bizantijos princesę, rugsėjo 1-ąją paskelbė Naujųjų metų pradžia. Tik 1700 m. Petro didžiojo įsakymu metų pradžia paskelbta sausio 1-oji. Beje, senovės Judėjoje rugsėjo 1-oji buvo švenčiama kaip diena, kai Viešpats pirmą kartą kreipėsi į žmones.

Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki ir todėl, kad šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus.

Kitose pasaulio mokslo metai prasideda skirtingu laiku. Kaip antai Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais.  Vokietijoje mokytis pradedama nuo rugpjūčio pradžios, Olandijoje ir Suomijoje nuo mėnesio vidurio. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį. O štai Korėjoje mokslo metų pradžia sutampa su lietuviškų mokslo metų pabaiga.

Rugsėjo 1-osios nederėtų laikyti pareiga. Tai mokslo ir žinių šventė, o būtent ruduo yra palankiausias metas susikaupimui ir jos paminėjimui.  Gražios visiems šventėms!

Šventės Lietuva