Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Londono centre lietuviai pirmą kartą ragino muzikantus kalbėti viena- muzikos kalba

07/06/2013

Taip pat skaitykite

Biržuose prasideda šventė "Svajonių sparnais" Lietuvos scenos grandai: ačiū Dievui, Lietuvos moterys vis dar puošiasi Lietuva sveikina JAV ketinimą rugpjūčio 23-iąją paskelbti Juodojo kaspino diena Ar tikrai Joninių naktį laimę atneša žydintis česnakas?

Jau septintą kartą Gegužės 18d. Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyko Gatvės Muzikos Diena (GMD), prie kurios kiekvienais metais jungiasi vis daugiau lietuvių visame pasaulyje. Drauge su keliomis dešimtimis Lietuvos miestų, taip pat Tbilisiu, Kopenhaga, Dublinu, Sicilijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų miestais, Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) iniciatyva šiemet muzikavo ir Londonas. Pačiame miesto centre, į Viktorijos krantinės sodus užsukę londoniečiai ir miesto svečiai stebėjosi, išgirdę lietuviškas šnekas, įvairias dainas, gitarų, saksofono melodijų ir elektroninės muzikos akordus.

Geru oru, puikia nuotaika, maloniais pašnekesiais ir naujomis pažintimis užbūręs renginys paskatino muzikantus siekti, jog tokių renginių, buriančių Britanijos lietuvius, tik gausėtų. EuroPlius pavyko pakalbinti Gatvės Muzikos Dienos tradicijos „kaltininką“ Andrių Mamontovą, pirmąją tokią šventę Vilniaus gatvėse surengusį dar 2007m.

Tikriausiai jau įkyrėjęs, tačiau vis tik labai rūpimas klausimas- kaip kilo idėja apie GMD? Gal pamenate, ką veikėtė ar kokioje aplinkoje kilo idėja apie tokio renginio būtinybę?

Mintis kilo spontaniškai vieno interviu metu. Kalbėjome apie Vilniaus miestą ir aš pasakiau žurnalistui, kad būtų smagu, jei būtų metuose tokia diena, kai visi išeina į gatves ir groja. Kitą dieną, straipsniui pasirodžius spaudoje, aš jau kalbėjau su miesto meru ir kultūros darbuotojais, kurie palaikė šią idėją. Žinoma, ši spontaniška mintis kilo iš mano kelionių po pasaulį, kurių metu visada atkreipiu dėmesį į gatvės artistus ir muzikantus, kurie visada suteikia miestui ypatingą nuotaiką ir draugišką atmosferą.

Ar Jūsų muzikinės karjeros pradžioje trūko tokių renginių?

Tokių renginių Lietuvoje išvis nebuvo. Jau nepriklausomybės laikais pradėjo rastis pavienių gatvės muzikantų, tačiau norėjosi suteikti šiam žanrui didesnį postūmį ir leisti žmonėms turėti galimybę ir patiems pamuzikuoti gatvėje.

Ar pirmaisiais metais GMD sulaukė daug savanorių, ar vis tik prireikė kelių metų, kol šventė pritraukė norinčius groti ant gatvės grindinio?

Pirmos šventės sėkmė buvo netikėta net man pačiam. Tikrai maniau, kad sulauksime nedidelio entuziastų būrėlio keliose gatvėse, tačiau žmonių reakcija ir dalyvavimas pranoko visus lūkesčius...

Kokius veidus vis tik maloniausia išvysti GMD? Ar jaunus, vis dar besibaiminančius dėl savo galimybių, ar scenos grandus?

Malonu išvysti absoliučiai visus. Be abejonės, aktyviausia dalis- jaunimas. Tačiau visada labai smagu matyti muzikuojančius garbaus amžiaus žmones. Gatvės Muzikos Diena neskirsto savo dalyvių pagal amžių, muzikos stilių ar profesionalumą. Mums svarbiausia- nuoširdus dalyvavimas, kas Jūs bebūtumėte. Jokie kriterijai netaikomi. Renginio metu mes tiesiog prašome pagarbos ir tolerancijos šalia grojantiems, kad muzikavimas nepavirstų bandymu perrėkti vienas kitą. Taip pat prašome, kad niekas nestatytų scenų, nes tai vis tik Gatvės Muzikos Diena, o ne koncertas festivalinėje scenoje. Mes net ir žinomus muzikantus raginame nulipti nuo scenų ir atsisėsti ant grindinio kartu su visais.

Ar galime vieną dieną Jus su gitara išvysti Londono gatvėse GMD šventėje?

Niekada negali žinoti (šypsosi).  Kai ateis ta diena, kai vieną dieną visas pasaulis išeis į gatves ir gros, galbūt atvyksiu groti Londono gatvėse.

Koks jausmas apima, kad galite padėti šimtams norinčių groti?

 

Nesijaučiu, kad aš kažkam padedu. Mano manymu, tai patys žmonės ateina ir savo būvimu sukuria puikią šventę sau ir aplinkiniams. Man tai yra pati geriausia diena metuose, nes mano mylimo miesto gatvėse skamba muzika.

Koks Jūsų 30 metų sėkmingos muzikos receptas?

Daryti tik tai, kas iš tikrųjų patinka ir uždega! To linkiu visiems, ne tik muzikuojantiems.

JKLJS kartu su visais Londono lietuviais džiaugiasi pavykusiu renginiu,- tapusiu dideliu iššūkiu lietuvių bendruomenei surengti šventę miesto centre. Šventės rengėjai ir dalyviai tikisi, jog A.Mamontovo idėja sėkmingai taps gražia pavasario tradicija visuose pasaulio miestuose, o ant grindinio sės muzikuoti ne tik mėgėjai, bet ir Lietuvos bei pasaulio muzikos žvaigždės. Tai šventė, suburianti skirtingus žmones kalbėti viena- muzikos kalba.