Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Sekminės Lietuvių sodyboje 2013

14/06/2013

Taip pat skaitykite

Baigiamasis tradicinio buriavimo projekto plaukimas. KU škuna "Brabander" ir burlaivis "General Zaruski" Mados Naktis Londone Konservatorė rugsėjo 8-ąją siūlo minėti kaip Tautos dieną Žmogui brangiausiam - žodžiai gražiausi

Skubame pasidalinti puikiais įspūdžiais iš tradicinės Britanijos Lietuvių Sekminių šventės, kuri buvo surengta gegužės 26 dieną Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės iniciatyva. Vis gražėjančioje Lietuvių sodyboje, angliškai  vadinamoje Headley Park hotel „Sodyba“  ši šventė sukviečia tautiečius jau daugiau nei penkis dešimtmečius. Šį kartą šventė buvo ypač džiugi, nes Angliškas oras pagaliau davė šiek tiek atsikvepti ir pasijusti kaip Lietuvoje. Šeimos, draugai, vaikai ir net keturkojai augintiniai – visi turėjo puikią galimybę pasimėgauti tiek saule tiek ir smagia programa. Šį kartą šventėje koncertavo energijos nestokojantis ir  amžinai jaunas Egidijus Sipavičius, bei žavioji Asta Pilypaitė. Taip pat savo jėgas bandė ir jaunieji Anglijos lietuvių talentai bei suaugusiųjų muzikos ir šokių kolektyvai, vyko smagi  mugė, o mažylius savo piešimo įgūdžius parodyti kvietė  Vaikų kiemas.

Šventė prasidėjo  tradicinėmis pamaldomis prie Sodybos koplytstulpio. Šv. Mišias aukojo  Šv.Kazimiero bažnyčios kun. Petras Tverijonas. Renginyje jautėsi puiki atmosfera, nosį kuteno kepamų šašlykų, dešrelių kvapai, vaikų juokas ir džiaugsmingas klegesys. Taip pat įspūdį padarė apsaugos pajėgos, kurios buvo kone griežtesnės nei Londono oro uostuose,tad visi neleistini, galimą pavojų keliantys daigtai buvo konfiskuojami. Taip pat į šventę nebuvo leista įsinešti savo alkoholio, todėl  pabodusiems stovėti ilgose eilėse prie lietuviško alučio, teko pabandyti alternatyvių gaiviųjų gėrimų.

„Labai džiaugiamės, kad atvykome ir nors trumpam pabėgome iš miesto į tokią gražią gamtą. Tikrai pasijautėme kaip Lietuvoje – savi tarp savų‘,-  savo mintimis dalinosi 2 vaikučių mama Asta, pirma kartą atvykusi į šią šventę su šeima. Tad jau laukiame kitų renginių, kad galėtumėm vėl akimirkai sugrįžti į Tėvyne.

Lietuvių Sodybos adresas - Picketts Hill, Sleaford near Bordon, Hampshire, GU35 8TE

Daugiau informacijos www.jklb.org, www.lituanica.co.uk/sekmines, www.headleypark.co.uk

Straipsnį paruošė Margarita Skvarčienė

Nuotraukos Mimage Photos