Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Šiaurės Korėja "čiuožinėja arti pavojingos linijos", sako Pentagono vadovas

11/04/2013

Taip pat skaitykite

Laimingiausios mūsų gyvenimo akimirkos .... Smūgiai Sirijai sukels "terorizmo protrūkį", perspėja Rusija Sirijos kaime nukritusi raketa užmušė 26 žmones Britų policija tiria naują informaciją apie Dianos mirtį

Vašingtonas, balandžio 11 d. (AFP-BNS). Šiaurės Korėja "čiuožinėja labai arti pavojingos linijos" dėl savo karingos retorikos ir provokuojančių veiksmų, JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis (Čakas Heigelis) sakė žurnalistams trečiadienį.

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai tikisi, kad Pchenjanas sušvelnins savo aštrų toną, tačiau Amerikos kariuomenė pasiruošusi bet kokiam scenarijui, pažymėjo Ch.Hagelis.

"Šiaurės Korėja ... dėl savo karingos retorikos, savo veiksmų čiuožinėja labai arti pavojingos linijos, - sakė Pentagono vadovas. - Mūsų šalis visiškai pasiruošusi pasiruošus reaguoti į bet kokius netikėtumus, bet kokius veiksmus, kurių Šiaurės Korėja gali imtis, ir bet kokias provokacijas, kurias jie gali surengti."

JAV kariuomenės vadas generolas Martinas Dempsey (Martinas Dempsis) per tą pačią spaudos konferenciją sakė, kad jis vietai nekomentuos žvalgybos įvertinimų, kiek Šiaurės Korėja yra priartėjusi prie galimybės pasigaminti branduolinių kovinių galvučių savo raketoms.

Tačiau kariškis pridūrė, kad Jungtinių Valstijų ginkluotosios pajėgos pasiruošusios "blogiausiam" scenarijui.

"Jie yra įvykdę du branduolinius bandymus. Jie įvykdė kelis sėkmingus raketų paleidimus, - sakė M.Dempsey, JAV Jungtinio štabų vadų komiteto viršininkas. - Ir nesant konkrečių įrodymų, kurie rodytų priešingai, turime tikėtis blogiausio scenarijaus, - štai dėl ko mūsų pozicija tokia, kokia yra šiandien."

Ch.Hagelis pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai tikisi, "kad ta retorika bus sušvelninta" ir kad Pchenjanas sieks neutralizuoti "sprogstamą padėtį".

Šie komentarai nuskambėjo tuo metu, kai daugelis kelia prielaidą, jog Šiaurės Korėja ketina surengti naujus balistinių raketų bandymus, nepaklusdama Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijoms.

JAV pajėgų Ramiajame vandenyne vadas admirolas Samuelis Locklearas (Samuelis Lokliras) antradienį sakė senatoriams, kad jis rekomenduoja numušti Šiaurės Korėjos raketas tik tuomet, jeigu jos kelia pavojų Jungtinėms Valstijoms arba Vašingtono sąjungininkams tame regione.

Tačiau S.Locklearas pridūrė esantis įsitikinęs, kad JAV kariuomenė sugebėtų greitai nustatyti, kur yra nutaikyta kiekviena paleista raketa.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS