Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Šiuolaikiniai tėvai: dvigubai daugiau kūdikio priežiūros priemonių

26/09/2013

Taip pat skaitykite

Depresija sergančių žmonių skaičius per dešimtmetį Lietuvoje padidėjo dvigubai Vien sportas sveikatos neapsaugos Ir lieknina, ir veidą skaistina Kodėl žiemą nepatartina valgyti žalių agurkų

Palyginus su praėjusiu dešimtmečiu, Lietuvoje kūdikių priežiūros priemonių krepšelis išsiplėtė kelis kartus, o tai iš pagrindų pakeitė šiuolaikinių tėvų vartojimo įpročius. Vaistininkų ir gydytojų teigimu, augindami mažylius, gyventojai nebeapsiriboja tik sauskelnėmis ar drėgnomis servetėlėmis, o įsigyja ištisą priemonių arsenalą – nuo kelių rūšių kremų iki specialių valgymo įrankių.  

„Šiuolaikinių tėvų įpročiai skiriasi nuo vyresnės kartos gyventojų. Jei anksčiau daugeliui pakakdavo bazinių žinių apie kūdikių priežiūrą, tai dabar tenka bendrauti su gerokai smalsesniais ir labiau išprususiais tėveliais. Jie daug klausinėja apie menkiausius kūdikių priežiūros niuansus, įvairias ligas ir jų simptomus, patys aktyviai ieško informacijos. Tokius tėvų lūkesčius atitinka ir vis didėjantis įvairių priemonių pasirinkimas, leidžiantis geriau pasirūpinti kūdikių savijauta ir sveikata“, − sakė „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vaida Gedgaudienė. 

Besikeičiančius tėvų pirkimo įpročius pastebi ir kūdikiams skirtas priežiūros priemones siūlančios vaistinės. Pasak vienos iš lietviškų vaistinių vaistininkės Gintarės Krikščiūnienės, praėjo tie laikai, kai jauni tėvai į vaistinę užsukdavo tik kūdikiui ar vaikui susirgus. „Retas kuris užeidavo vitaminų ar pudros – buvo apsiribojama tik elementariomis priemonėmis, tokiomis kaip sauskelnės ar žindukas. Šiandien situacija pakito iš pagrindų – kūdikių priežiūros prekių krepšelis padidėjo bent du ar tris kartus. Jį sudaro įvairiausi maistiniai mišiniai, vaistažolės, kūno priežiūros priemonės, specialūs valgymo indeliai ir įrankiai“, − komentavo G. Krikščiūnienė.

Vaistininkės pastebėjimu, tėvai ne tik daugiau perka, bet ir tapo išrankesni, o būtiniausiomis priemonėmis pradeda rūpintis paskutiniais nėštumo mėnesiais. 

„Daugelis gerai žino kūdikių poreikius ir atidžiai išstudijuoja kremų, aliejų, dantų pastos, šampūnų sudėtis. Pirmenybė teikiama ekologiškoms, organinėms nealergizuojančioms priemonėms, kuo paprastesnės sudėties, be egzotinių komponentų ir ekstraktų. Paklausios ir naujovės – emulsijos maudynėms, padedančios saugoti ir maitinti ypatingai jautrią mažylių odelę, modernūs ir higieniški elektriniai aspiratoriai“, − pasakojo vaistinės atstovė. 

 

DŽERALDAS KAUNECKAS