Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Airija pirmą kartą balsavo už apribotą teisę į abortus

12/07/2013

Taip pat skaitykite

"Greenpeace" budėjimo akcijomis visame pasaulyje reiškia paramą Rusijos laikomiems aktyvistams Obama teigia nusivylęs dėl Rusijos sprendimo suteikti prieglobstį Snowdenui JAV federalinės institucijos lieka uždarytos Haruki Murakami - laikomas vienu realiausių pretendentų į Nobelio literatūros premiją

Dublinas, liepos 12 d. ("Reuters"-BNS). Airijos parlamentas penktadienį pirmą kartą balsavo už tai, kad tam tikrais atvejais būtų leista atlikti abortus, - po ne vieną mėnesį trukusių įnirtingų debatų šioje katalikiškoje šalyje, kurių metu būta net krauju rašytų laiškų premjerui.

Premjeras Enda Kenny (Enda Kenis) išprovokavo abiejų debatų stovyklų protestus stumdamas kompromisą, pagal kurį abortai būtų leidžiami, bet tik tais atvejais, kai moters gyvybė yra pavojuje. Jo valdančioji partija šiuo klausimu susidūrė su didesniu maištininkų būriu nei dėl skausmingų ekonominio taupymo planų.

Po debatų maratono, kuris jau antrą vakarą iš eilės užtruko ir po vidurnakčio, 127 parlamentarai balsavo už įstatymo projektą, o 31 - prieš jį. Balsavimo rezultatai buvo sutikti plojimais.

"Tai labai, labai menkas įstatymo projekto minimumas, bet tuo pačiu atrodo kaip ištisos eros pabaiga", - sakė 21 metų Eleanor White (Elinor Vait), viena iš kelių abortų šalininkų aktyvisčių, kurios buvo susirinkusios prie parlamento ir kurias skaičiumi gerokai pranoko įstatymo projekto priešininkai.

"Artėjame prie to vaidmens, kurį Katalikų Bažnyčia turėjo Airijoje, pabaigos", - sakė E.White.

Abortų priešininkai netoliese meldėsi ir sveikino tuos iš parlamento ėjusius deputatus, kurie prieštaravo įstatymo projektui.

"Tai baisus nusikaltimas ant šios šalies širdies ir sielos", - sakė 56 metų valstybės tarnautoja Rita Daly (Rita Dali), kuri laikė per abortą pašalinto embriono nuotrauką.

"Tai tyčinis mūsų vaikų, mūsų kūno ir kraujo, žudymas", - sakė ji.

Teisių į abortą oponentus ypač nuliūdino į įstatymo projektą įtraukta nuostata, kad galima grėsme motinos gyvybei laikytina ir savižudybės rizika.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS