Muzikantai

PradžiaAmerika

Amerikoje daugiau žmonių nusižudo nei žūsta per automobilių avarijas

03/05/2013

Taip pat skaitykite

Liepa Čikagoje paskelbta S.Dariaus ir S.Girėno mėnesiu JAV istorija JAV po žmonos nužudymo ir paskelbimo "Facebook" sulaikytas vyras Bolivijos prezidentas Moralesas atvyko į Vieną, tačiau jo lėktuve nebuvo Snowdeno

Vašingtonas, gegužės 3 d. (AFP-BNS). Jungtinėse Valstijose gausėja suaugusiųjų savižudybių: dabar Amerikoje savo noru iš gyvenimo pasitraukia daugiau 35-64 metų žmonių negu jų žūva per eismo įvykius, rodo ketvirtadienį paskelbta oficiali statistika.

Per motorinių transporto priemonių avarijas 2010-aisiais Jungtinėse Valstijose žuvo 33 687 žmonės - gerokai mažiau negu nusižudė tais metais (38 364), nurodė Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC).

Savižudybių šuolis buvo stebimas tik 35-64 metų suaugusių JAV gyventojų grupėje, kurioje jų per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo 28 proc., pridūrė CDC.

Dar blogesnė padėtis buvo vyresnių nei 50 metų žmonių grupėje, kuriai priklauso paskutinieji atstovai iš "kūdikių bumo" kartos, gimusios po Antrojo pasaulinio karo. Šioje grupėje savižudybių pagausėjo beveik 50 procentų.

"Savižudybė yra tragedija, kuri yra pernelyg dažna, - sakė CDC direktorius Tomas Friedenas (tomas Fridenas). - Ši ataskaita pabrėžia būtinybę išplėsti mūsų žinias apie rizikos veiksnius, kad galėtume sukurti prevencijos programas."

Tarp baltaodžių, nekilusių iš Lotynų Amerikos, ir Amerikos čiabuvių metiniai savižudybių rodikliai padaugėjo atitinkamai 40 ir 65 procentais.

Šioje amžiaus grupėje vyrų nusižudė beveik tris kartus daugiau negu moterų: 2010 metais 100 tūkst. gyventojų teko apie 27 savižudžius ir aštuonias savižudes.

CDC taip pat nustatė, kad nors dauguma savižudybių buvo įvykdytos naudojant šaunamuosius ginklus, per pastarąjį dešimtmetį labiausiai padaugėjo užsidusinusių ir pasikorusių - daugiau nei 80 procentų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS