Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

B.Bradauskas per europinį renginį uždraudė rodyti filmą su Sausio 13-osios vaizdais

18/10/2013

Taip pat skaitykite

LRT radijas - populiariausia ir ilgiausiai klausoma radijo stotis, rodo tyrimas Prezidentė pasveikino duris atvėrusią "Ikea" Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių įrašai - informacinė provokacija, teigia L.Linkevičius „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ išvyksta Radvilų keliais

Vilnius, spalio 18 d. (BNS). Seimo istorinėje Kovo 11-osios salėje Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginio dalyviai neišvydo filmo apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Šį filmą rodyti uždraudė vienas iš konferencijai pirmininkavusių parlamentarų, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas B.Bradauskas. Kaip rašo dienraštis "Lietuvos rytas", politikas nusprendė, kad rodomi Sausio 13-osios vaizdai gali suerzinti į konferenciją pakviestus Rusijos, kuri šiuo metu blokuoja lietuviškus pieno produktus, ambasados atstovus.

Pasak dienraščio, į tarptautinę konferenciją atvykusiems svečiams Seimo kanceliarija norėjo parodyti trumpą dokumentinį filmą apie istorinę Seimo salę, nepriklausomybės atkūrimą 1990 metais ir 1991-ųjų Sausio 13-ąją. Bet Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas uždraudė rodyti šį filmą, kuriame yra vaizdai su tankais prie sostinės Televizijos bokšto, sovietų kareiviai, automatų buožėmis daužantys žmones.

B.Bradauskas priekaištų filmo kūrėjams pažėrė posėdyje, kuris buvo surengtas aptariant būsimos konferencijos scenarijų. Baigęs žiūrėti filmą jis iš karto paklausė, ar renginyje dalyvaus Rusijos ambasadorius. Išgirdęs atsakymą, kad užsienio ambasadoriams bus paruoštos vietos diplomatų ložėje, B.Bradauskas pareiškė, jog filmas netinka. Socialdemokratas ėmė piktintis, kad Lietuva "niekaip nebaigia erzinti" Rusijos dėl Sausio 13-osios, vis esą kiekviena proga primindama ir akcentuodama šiuos įvykius.

"Kam aitrinti tuos dalykus, vis juos priminti? Juolab kad renginyje galėjo dalyvauti Rusijos ambasados atstovai. Be to, padėtis ir taip labai sudėtinga - turiu omenyje mūsų pienininkų problemas", - savo sprendimą neleisti rodyti dokumentinio filmo "Lietuvos rytui" argumentavo B.Bradauskas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS