Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

B.Bradauskas: reikia ruoštis šešėlinės ekonomikos šaknų kirtimui

17/10/2013

Taip pat skaitykite

Dauguma gyventojų mano, kad mokesčiai Lietuvoje per dideli Popiežius kaip dvasinius vaistus dalijo rožinius Britų policija tiria naują informaciją apie Dianos mirtį Britų vyriausybės konsultantas dėl mokesčių atsistatydino dėl patarimų, kaip jų išvengti

Vilnius, spalio 17 d. (BNS). Europos Sąjungos (ES)finansams ir ekonomikai didelę neigiamą įtaką darančios šešėlinės rinkos šaknis šiandien nukirsti dar sunku, bet tam reikia ruoštis, tvirtina Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas socialdemokratas Bronius Bradauskas.

"Kai kurių prekių kainų skirtumo žirklės tapo ypač didelės - pavyzdžiui, tabako gaminių kainos Lietuvos kaimynėje Baltarusijoje ir Rusijoje yra iki 10 kartų mažesnės. Esant tokiai situacijai, šešėlinis kapitalas pradėjo šokti "velnišką kadrilį" ir jį sustabdyti galima tik išjungus muziką. Kiekvienas medis žaliuos tol, kol turės šaknis ir bus laistomas. Iš to kyla problema - šešėlinės ekonomikos šaknų nukirtimas. Tai šiandien padaryti labai sunku, bet tam mes turime ruoštis ir eiti ta linkme", - ketvirtadienį Seime vykstančioje Tarpparlamentinėje ES ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijoje sakė B.Bradauskas.

Jo teigimu, kontrabandos mastą parodė ir Lietuvos vežėjų kelionių į Rusiją apribojimai.

"Kai pasunkėjo mūsų vežėjų kelias per Rusijos teritoriją, iš karto pajutome pasienio degalinėse apyvartų augimą - jis siekia iki 40-50 procentų. Reiškia kontrabandos poveikis mūsųekonomikai yra labai didelis", - tvirtino B.Bradauskas.

Pasak jo, kovoje su kontrabanda ir šešėline ekonomika ESturi skirti didesnį dėmesį ir pagalbą bendrijos šalims, kurios ribojasi su trečiosiomis šalimis.

"Europos Sąjunga turi skirti didesnį dėmesį ir pagalbą valstybėms narėms, kurios turi sienas su trečiosiomis šalimis, ypač įsigyjant ir pritaikant naujausias technologines priemones. Tačiau tai būtų tik viena iš kontrabandos stabdymo priemonių ir ji nėra pagrindinė. Kur kas svarbiau pašalinti kontrabandos priežastis - pakirsti jos šaknis", - sakė B.Bradauskas.

Parlamentaras įsitikinęs, kad šešėlinę ekonomiką pažaboti įmanoma tobulinant ESmokesčių politiką, muitinės procedūras, išmokų žemės ūkyje suvienodinimą.

Dvi dienas Seime vykstanti Tarpparlamentinė ES ekonomikos ir finansų valdysenos konferencija ketvirtadienį baigs darbą.

Lietuva šių metų antrąjį pusmetį pirmininkauja ESTarybai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS