Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Bangladeše atliekami valymo darbai po žmonių aukų pareikalavusio ciklono

17/05/2013

Taip pat skaitykite

Egipto naujuoju premjeru veikiausiai taps centro kairiųjų pažiūrų teisininkas Pakistane vyksta demokratijos raidai svarbūs, bet smurto temdomi rinkimai Filipinuose šiurpiai sužalotas šuo pasitiktas kaip didvyris po gydymo JAV ElBaradei prisaikdintas Egipto viceprezidentu

Čitagongas, Bangladešas, gegužės 17 d. (AFP-BNS). Bangladeše ir Mianmare penktadienį atliekami valymo darbai po žmonių aukų pareikalavusio ciklono, kuris pakrantėse sugriovė tūkstančius namų, bet padarė mažesnę žalą nei buvo baiminamasi.

Bangladeše, jo pietines pakrantes užklupus ciklonui "Mahasen", kurio vėjų greitis siekė 100 km per val., žuvo mažiausiai 46 žmonės, pranešė pareigūnai.

Jie dar sakė, kad į šį skaičių įeina ir 31 nuskendęs musulmonas rohinjas iš kaimyninio Mianmaro; jų kūnus jūra išmetė į krantą Bangladeše. Rohinjai dingo pirmadienį, mėgindami pasprukti nuo audros, bet jų valtis apsivertė.

Tačiau daugelis žmonių lengviau atsikvėpė, kad padaryta žala ir žuvusiųjų skaičius abiejose šalyse nebuvo didesni, nes pastaraisiais dešimtmečiais ciklonai Bangladeše ir Mianmare pareikalavo šimtų tūkstančių žmonių gyvybių.

Praslinkus "Mahasen", Bangladešo premjerė Sheikh Hasina (Šeich Hasina) "išreiškė dėkingumą Visagaliui" ir paprašė žmonių penktadienį "padėkoti maldomis", žurnalistams sakė jos atstovas Abul Kalamas Azadas.

Vienu metu iki milijono žmonių buvo prisiglaudę evakuacijos centruose palei pakrantę, daugiausia - tankiai apgyvendintame ruože nuo antrojo pagal dydį Bangladešo miesto Čitagongo iki turistinio Koks Bazaro regiono.

Tačiau dauguma žmonių audrai praslinkus jau grįžo į savo namus. Susilpnėjusi audra virto žemo atmosferos slėgio sritimi ir nuslinko Indijos link.

Šimtai tūkstančių žmonių, gyvenančių žemumose ir salose didžiulėje Megnos upės estuarijoje, nukentėjo labiausiai - ciklonas tuose rajonuose sugriovė tūkstančius namų.

"Mūsų rajone ciklonas apgadino mažiausiai 15 tūkst. molinių namų", - sakė Noakhalio rajono administratorius Sirajulas Islamas (Siradžulas Islamas), kuris pridūrė, kad labiausiai nukentėjo kaimai ir žvejai atokiose upės seklumose.

"Vis dar vertiname žalą. Išsiuntėme savo pareigūnus vertinti (žalos). Visą vaizdą gausime iki dienos pabaigos", - sakė Barisalio provincijos komisaras Nurulas Aminas, kuris nurodė, kad per cikloną žuvo 15 žmonių.

Bangladešo pareigūnai sakė, kad 31 iš minėtų rohinjų palaikai buvo rasti išmesti į krantą netoli Mianmaro sienos, - 25 vaikai ir šešios moterys.

"Manome, kad jie yra tie dingę rohinjai", - AFP sakė Koks Bazaro policijos viršininkas Mohammadas Azadas Mia (Mohamadas Azadas Mija), kuris paaiškino, kad taip buvo nuspręsta pagal skenduolių drabužius.

Mianmaro valstybinė žiniasklaida anksčiau pranešė, kad iš stovyklų ir kaimų Rachinų valstijoje netoli sienos buvo evakuota maždaug 70 tūkst. žmonių.

Indijos meteorologijos departamentas paskelbė, kad "Mahasen" dabar slenka virš šalies šiaurės rytuose esančių Asamo, Manipūro ir Nagalando valstijų. Tačiau ši sistema dabar laikoma atogrąžų žemo slėgio sritimi, tad vargu ar pridarys daugiau žalos, nebent sukels potvynių atskiruose rajonuose.