Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Madagaskare dėl trijų asmenų nulinčiavimo suimti 26 žmonės

06/10/2013

Taip pat skaitykite

Šanchajuje rekordinių karščių banga nusinešė per 10 žmonių gyvybių Musulmonai Ramadano pabaigą švenčia maldomis ir vaišėmis Bangladeše į autobusą mestas Molotovo kokteilis apdegino 18 žmonių, 10 keleivių būklė sunki Ant Everesto šlaitų lavina nusinešė keturias žmonių gyvybes

Bė sala, Madagaskaras, spalio 6 d. (AFP-BNS). Madagaskaro policija sekmadienį suėmė dar septynis asmenis dėl linčo teismo, per kurį įtūžusi minia nužudė du europiečius ir vieną vietos gyventoją, apkaltintus vieno berniuko nužudymu ir jo kūno išniekinimu.

Šios idiliškos Indijos vandenyno salos pareigūnai yra areštavę iš viso jau 26 žmones po ketvirtadienio kruvinų įvykių kurortinėje Bė saloje.

Sekmadienį padėtis ten atrodė rami: saugumo pajėgų nariai patruliavo gatvėse, vietos gyventojai ėjo į bažnyčią, o turistai vaikštinėjo mieste ir traukė į paplūdimį.

Ketvirtadienį vykusį šiurpų siautėjimą išprovokavo žiaurus nužudymas, kurio auka tapusio aštuonmečio kūnas buvo rastas populiariame Ambatoloakos paplūdimyje, praėjus savaitei po berniuko dingimo.

Vienas vietos žandarmerijos pareigūnas sakė, kad septyni žmonės buvo suimti sekmadienį paryčiais Ambatoloakoke ir Dar es Salamo priemiestyje, kur gyveno tas berniukas.

Bė salos bendruomenės lyderis Vincentas Laza (Vinsentas Laza) sakė naujienų agentūrai, kad berniuko kūnas buvo šlapias, kai jį surado, todėl tikėtina, kad galėjo būti nuskandintas. Vaikui buvo nupjautos genitalijos, taip pat perrėžtas pilvas.

Pasklidus gandams, kad berniukas buvo pagrobtas, minia šturmavo žandarmerijos postą, nes manyta, kad ten laikomas vienas iš vaiko žudikų.

Pareigūnai pradėjo šaudyti ir nukovė du žmones.

Sklandant gandams, kad su pagrobimu yra susiję užsieniečiai, šimtai įtūžusių linčiuotojų ketvirtadienį sučiupo vieną prancūzą ir Prancūzijos bei Italijos pilietybes turintį vyrą, kurie buvo nužudyti, o jų kūnai sudeginti Ambatoloakoje.

Vietos gyventojų padarytos nuotraukos ir vaizdo įrašai užfiksavo momentą, kai vienas lavonas buvo deginimas stebint apie 100 žmonių, tarp kurių buvo vienas uniformuotas ir ginkluotas vyras.

Po šio siautėjimo liko pelenų ir nuodėgulių krūva, o vieninteliai išlikę atpažįstami palaikų fragmentai buvo apdegęs nužudytojo liemuo ir kojos.

Vėliau minėto berniuko dėdė taip pat buvo nužudytas ir sudegintas.

Balto smėlio paplūdimiais garsėjanti Bė sala yra pagrindinis į Madagaskarą atvykstančių turistų traukos centras, tačiau ji taip pat žinoma dėl sekso turizmo, o atokių jos rajonų gyventojai skursta.

Linčo teismai nėra reti šioje didelėje salų valstybėje prie Afrikos pietrytinės pakrantės, kurios valdžiai sunkiai sekasi veiksmingai palaikyti viešąją tvarką.

Vienas Bė salos gyventoja teigė, kad minia ėmėsi priemonių, kad įrodytų europiečių kaltę.

"Jie kalbėjosi ilgą laiką iki paryčių, o tuomet užsieniečiai prisipažino nužudę tą vaiką. Mes esame tai nufilmavę", - sakė moteris, vardu Lala, gyvenanti Dar es Salamo priemiestyje, kur buvo nužudytas berniuko dėdė.

Tačiau viename garso įraše vienas iš aukų girdimas tvirtinantis esantis nekaltas, kai minia jį kaltino esantį pedofilu ir žudiku.

Rajono administracijos vadovas Malaza Ramanamahafahy (Malaza Ramanamahafahis) sakė, kad nužudytas Prancūzijos pilietis buvo Sebastienas Judalet (Sebastianas Žiudalė), o jo pasas esą rodo, kad šis vyras dažnai lankydavosi Madagaskare.

M.Ramanamahafahy pridūrė, kad nužudyto Prancūzijos ir Italijos piliečio Roberto Gianfalos (Roberto Džanfalos) vizos galiojimas buvo pasibaigęs.

Prancūzija ir Italija patvirtino pranešimus apie jų piliečių nužudymą ir ragino kitus Bė saloje esančius piliečius būti budrius, naktį neiti lauk.

Saloje, turinčioje 40 tūkst. gyventojų, gyvena apie 700 Prancūzijos piliečių, ir šiuo metu joje yra apie 100 prancūzų turistų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt