Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Damaske jaučiamas palengvėjimas ir viltis dėl JAV ir Rusijos susitarimo

15/09/2013

Taip pat skaitykite

Kinijos Sindziango regione kilusių riaušių aukų padaugėjo iki 35 Kaire policijai vaikant Mursi šalininkus žuvo bent 250 žmonių, teigia Musulmonų brolija Kinų Naujieji Metai L.Linkevičius: Armėnijai pasirinkus Rusijos Muitų sąjungą, ji negali tikėtis sutarties su ES

Damaskas, rugsėjo 15 d. (AFP-BNS). JAV ir Rusijai priėmus susitarimą dėl Sirijos cheminių ginklų, Damasko gatvėse buvo jaučiamas palengvėjimas ir viltis, kad jau galbūt artėja 30 mėnesių šalį niokojusios konflikto pabaiga.

Sekmadienį, baigiantis vaikų vasaros atostogoms, prie Laisvės Sodo pradinės mokyklos prabangiame Abu Rumano rajone žmonės atrodė atsipalaidavę.

"Nebesu susirūpinusi dėl vaikų. Įtampa sumažėjo, nes karas nebėra neišvengiamas. Gyvenimas grįžo į įprastas vėžes", - sakė mokyklos direktorė Hala Tabaa (Hala Tabaat).

Dviejų dukrų motina Khulud al Masri (Chulud Masri) sakė, kad jos šeima dabar "labiau atsipalaidavusi".

"Tegul Dievas nuramina kiekvieno sielą ir niekam neatneša žalos. Tačiau sprogdinimų garsai tebegąsdina abi mano dukreles", - sakė Kh.al Masri, kai jos mergaitės - penkerių ir trejų su puse metų - suposi netoliese.

Vietos gyventoja Muna Ibo taip pat išreiškė viltį, kad naujasis susitarimas bus palankus jos įkurto grožio salono verslui.

"Dabar, sudarius tą susitarimą, turime daugiau vilčių, - sakė ji. - Galbūt sulauksim, kada baigsis terorizmas ir neramumai, prie kurių mes niekaip neprisidėjome."

M.Ibo sakė, kad savo grožio saloną "Beautiful World" atidarė prieš šešias savaites, nors Siriją nuo 2011 metų kovo krečia konfliktas, nusinešęs daugiau nei 110 tūkst. žmonių gyvybių.

"Tikiuosi, kad Sirija atsikurs, kad galėsime grįžti į darbą ir tiesiog gyventi", - ji sakė naujienų agentūrai AFP.

Netoliese esančios kavinės terasoje 40-metis Hazemas (Hazimas) gurkšnojo kavą prie stalelio su savo žmona ir dviem sūnumis.

"Meldžiame Dievą, kad mūsų problema būtų išspręsta, - sakė jis. - Ta (JAV ir Rusijos) sutartis yra geras dalykas."

Prezidentas Vladimiras "Putinas daro Rusiją didžia šalimi, kuri vėl atlieka dominuojantį vaidmenį pasaulyje", teigė bankininkas.

"Ši sutartis veiks, nes sirai žūva ir kenčia, o ekonomika virtusi griuvėsiais", - pridūrė jis.

Ženevoje sudarytas JAV ir Rusijos susitarimas suteikia Sirijos prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui) galimybę per savaitę pateikti detalių apie savo cheminių ginklų atsargas.

Sutartyje numatoma, kad Damasko cheminis arsenalas turi būti sunaikintas iki ateinančių metų vidurio - tokiu atveju Sirija tikriausiai išvengs JAV vadovaujamų karinių veiksmų.

Arabų Lyga sveikina JAV ir Rusijos susitarimą dėl Sirijos cheminių ginklų

Kairas, rugsėjo 15 d. (AFP-BNS). Arabų Lygos vadovas Nabilas al Arabi (Nabilas Arabis) sekmadienį pasveikino JAV ir Rusijos susitarimą likviduoti Sirijos cheminį arsenalą, sakydamas, kad šis žingsnis padės rasti politinį sprendinį jau 30 mėnesių vykstančiame konflikte.

Naujasis susitarimas yra "vienas žingsnis politinio sprendinio link", sakoma N.al Arabi pranešime.

Šeštadienį JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas po tris dienas Ženevoje trukusių derybų paskelbė pasiekę susitarimą, kad Sirijos cheminių ginklų atsargos turi būti eliminuotos.

Obama sveikina susitarimą dėl Sirijos, tačiau dar neatmeta galimybės panaudoti jėgą 

Vašingtonas, rugsėjo 15 d. (AFP-BNS). JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pasveikino šeštadienį pasiektą susitarimą perimti Sirijos turimus cheminius ginklus, tačiau pareiškė, jog reikia dar daug nuveikti ir perspėjo Damaską laikytis šios sutarties sąlygų.

Savo pranešime B.Obama pažymėjo, jog jeigu Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimas nevykdys susitarimo, kurį Vašingtonas sudarė su Damasko sąjungininke Rusija, "Jungtinės Valstijos lieka pasiruošusios veikti".

B.Obama nurodė, kad šį susitarimą "iš dalies" padėjo pasiekti įtikinami grasinimai, kad prieš Siriją bus panaudota jėga, reaguojant į numanomą cheminių ginklų panaudojimą prieš civilius praeitą mėnesį.

JAV teigia, kad per tą ataką žuvo daugiau nei 1 400 žmonių, tuo tarpu Damaskas ir Rusija dėl jos kaltina sukilėlius.

Naujasis susitarimas žymėjo labai staigų krypties pasikeitimą naujausiame Sirijos krizės etape.

Dar prieš dvi savaites atrodė, kad B.Obama pasiruošęs įsakyti surengti raketų smūgį Sirijai, deklaruojant, kad tokiu būdu bus siekiama sumažinti režimo galimybes dar kartą panaudoti cheminius ginklus.

Vėliau prezidentas visus nustebino, kai paprašė Kongreso pritarimo, tokiu būdu kuriam laikui atidėdamas bet kokius karinius veiksmus.

Dauguma JAV įstatymų leidėjų nepritarė intervencijai, Amerikai tebemenant skausmingas karų Irake ir Afganistane pamokas, o apklausos rodė, kad rinkėjai nepageidauja, jog jų šalis įsiveltų į pilietinį karą Sirijoje.

Šeštadienį B.Obama pareiškė: "Dabar turime galimybę pasiekti savo tikslus, naudojant diplomatiją."

Naujasis susitarimas suteikia Sirijai galimybę per savaitę pateikti detalių apie savo cheminių ginklų atsargas. Jame sakoma, kad Sirija privalės leisti tarptautiniams inspektoriams netrikdomai tikrinti tuos arsenalus, siekiant juos likviduoti iki ateinančių metų vidurio.

Naujasis susitarimas bus įtvirtintas Jungtinių Tautų rezoliucijoje, pagrįstoje JT Chartijos VII straipsniu. Tas straipsnis leidžia panaudoti jėgą, siekiant užtikrinti susitarimų vykdymą, tačiau Rusija neabejotinai pasipriešins tokiam scenarijui, kai diplomatinėms pastangoms imsis vadovauti Jungtinės Tautos.

"Padarėme svarbią pažangą, tačiau dar reikia atlikti daug darbo", - pareiškė B.Obama.

"Jungtinės Valstijos toliau dirbs su Rusija, Jungtine Karalyste, Prancūzija, Jungtinėmis Tautomis ir kitais, siekiant užtikrinti, kad šis procesas būtų patikrinamas ir kad bus pasekmių, jeigu Al Assado režimas nesilaikytų šiandien sutarto pagrindo. Ir jeigu diplomatija nepasiteisintų, Jungtinės Valstijos išlieka pasiruošusios veikti", - pridūrė prezidentas.

Tačiau du įtakingi JAV įstatymų leidėjai - Johnas McCainas (Džonas Makeinas) ir Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) - pareiškė, kad tas susitarimas yra pasmerktas žlugti.

"Šis susitarimas niekaip nesprendžia tikrosios problemos Sirijoje - tai yra, giliau slypinčio konflikto, kuris pražudė 110 tūkst. žmonių, milijonus išvarė iš jų namų, destabilizavo mūsų draugus ir sąjungininkus regione, padrąsino Iraną ir jo tarpininkus teroristus, taip pat tapo saugiu prieglobsčiu tūkstančiams su "al Qaeda" susijusių ekstremistų", - sakoma šių dviejų respublikonų senatorių bendrame pranešime.

Jie pridūrė nuogąstaujantys, jog tiek Amerikos draugai, tiek priešai tokį susitarimą laikys "provokuojančiu Amerikos silpnumo aktu".

"Negalime įsivaizduoti blogesnio signalo, kuris gali būti pasiųstas Iranui, tebesiekiančiam įgyti branduolinį ginklą", - rašo L.Grahamas ir J.McCainas, kuris buvo respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą 2008 metais.

"Al Assadas pasinaudos jam suteiktais mėnesių mėnesiais, kad temptų laiką ir apgaudinėtų pasaulį, naudodamas kiekvieną triuką iš (buvusio Irako diktatoriaus) Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) scenarijų knygos. Reikia piktybiškai atsisakyti nepatiklumo, kad šis susitarimas būtų laikomas kažkuo kita, o ne diplomatinio akligatvio pradžia, o Obamos administracija yra vedama į jį Basharo al Assado ir (Rusijos prezidento) Vladimiro Putino", - pridūrė respublikonai.

Savo savaitiniame kreipimesi per radiją, kuris buvo paskelbtas anksčiau šeštadienį, dar nebaigus derinti Ženevoje sudaryto susitarimo, B.Obama apie B.al Assadą pasisakė itin griežtai.

"Diktatoriui neturėtų būti leidžiama nebaudžiamai žudyti dujomis vaikus jų lovose. Ir negalime rizikuoti, kad nuodingosios dujos taptų nauju parankiausiu tironų bei teroristų ginklu visame pasaulyje", - pareiškė jis.

Sveikindamas naująjį susitarimą, B.Obama sakė, kad "cheminių ginklų naudojimas bet kur pasaulyje yra įžeidimas žmogiškajam orumui ir grėsmė visų žmonių saugumui".

"Turime pareigą užtikrinti, kad pasaulyje nebūtų bijoma, jog cheminiai ginklai (bus panaudoti) prieš mūsų vaikus. Šiandiena žymi svarbų žingsnį, siekiant šio tikslo", - pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Sirija