Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Izraelio derybininkė Livni jaučiasi "padrąsinta" atnaujinto tiesioginio dialogo su palestiniečiais

31/07/2013

Taip pat skaitykite

Afganistano įstatymų leidėjas liko gyvas per mirtininko ataką Kabule Vakarų Kinijos vienuolyne susidegino tibetiečių vienuolis Sirijoje nuo minosvaidžių ugnies žuvo 12 Damasko universiteto studentų. Egipto vyriausybė grasina "geležine ranka" susidoroti su terorizmu

Jeruzalė, Izraelis, liepos 31 d. (AFP-BNS). Izraelio vyriausioji derybininkė Tzipi Livni (Cipi Livni) sakė, jog jaučiasi "padrąsinta" pirmojo tiesioginio susitikimo su palestiniečių delegacija, kai kelis mėnesius trukusios atkaklios JAV diplomatinės pastangos padėjo išeiti iš trejus metus trukusios aklavietės Artimųjų Rytų taikos derybų procese.

"Esu padrąsinta ... išvykdama po pirmojo susitikimo, - jis sakė duodama interviu, kurį trečiadienio rytą transliavo Izraelio armijos radijas. - Tai buvo renginys, kuris kėlė tam tikrą jaudulį, tačiau taip pat viltį."

Po pirmadienį ir antradienį Vašingtone vykusių susitikimų, kuriuos organizavo JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris), uoliai rūpinęsis, kad būtų atnaujintos derybos, Tz.Livni ir palestiniečių derybininkas Saebas Erakatas susitarė siekti taikos sutarties, kurią tikimasi pasirašyti po devynių mėnesių.

"Svarbu, jog tai buvo pirmasis susitikimas po kelių mėnesių, per kuriuos amerikiečiai važinėjo pas mus arba pas juos, o mes nebuvome susėdę vieni su kitais", - aiškino Tz.Livni, kuri taip pat yra teisingumo ministrė Izraelio premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu) dešiniosios pakraipos vyriausybėje.

JAV diplomatijos vadovas J.Kerry, kurio reputacija labai priklauso nuo jo asmeninių pastangų pasiekti Artimųjų Rytų taikos sutartį, sakė, kad bus svarstomi visi pagrindiniai šio proceso klausimai.

Antradienio vakarą duotame interviu Tz.Livni sakė, kad anksčiau tą dieną gautas kvietimas susitikti su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama) Baltuosiuose rūmuose, rodo, kad J.Kerry pastangos nėra vien jo asmeninė iniciatyva.

"Pats pakvietimo faktas yra žinia, - aiškino ji. - Prieštaraudamas visiems, sakantiems, jog tai tėra Johno Kerry asmeninė misija ir kad niekam daugiau tai nerūpi, Jungtinių Valstijų prezidentas ateina ir sako: 'Draugai, aš čia, ir tai nėra kieno nors asmeninis reikalas. Esu čia, nes tai svarbu man."

"Jau pati ši žinia yra svarbi. Be to, tas susitikimas buvo įdomus, - pridūrė Tz.Livni. - Jis buvo labai dalykiškas, labai sutelktas - jis norėjo žinoti, kas vyksta."

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS