Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Belgijos Nobelio premijos laureatas Christianas del Duve pasirinko eutanaziją

07/05/2013

Taip pat skaitykite

Čikagos oro uoste atidaryta paroda apie S.Dariaus ir S.Girėno skrydį per Atlantą Mirė džiazo klavišininkas Georgeas Dukeas Minesota tapo 12-ąja gėjų santuokas įteisinusia JAV valstija Britanijos karalienės vyras princas Philipas išrašytas iš ligoninės po operacijos

Briuselis, gegužės 6 d. (AFP-BNS). Garsus belgų mokslininkas ir Nobelio medicinos premijos laureatas Christianas de Duve'as (Kristianas de Diuvas) mirė šeštadienį, būdamas 95-erių, po eutanazijos, kuri Belgijoje yra legali, pranešė jo šeima.

Ch.de Duve'as yra antras garsus belgas, nusprendęs tokiu būdu pasitraukti iš šio pasaulio, po Hugo Clauso (Hiugo Klauso), kuris mirė 2008 metais. Belgija yra antroji pasaulio valstybė po Nyderlandų, įteisinusi eutanaziją 2002 metais.

"Sakyti, kad nebijau mirties, būtų perdėta, tačiau aš tikrai nebijau, kas bus po jos, nes aš esu netikintis. Kai aš išnyksiu, aš išnyksiu, ir nieko nebeliks", - prieš mėnesį sakė jis interviu Belgijos dienraščiui "Le Soir".

Ch.de Duve'as nusprendė pasirinkti eutanaziją po to, kai jo sveikata labai pablogėjo namuose, tačiau laukė gegužės pradžioje iš Jungtinių Valstijų atvykstančio savo sūnaus, kad galėtų numirti apsuptas šeimos.

"Jis mus paliko šviesaus proto ir net atsisakė raminamųjų prieš paskutinę injekciją. Jis išėjo šypsodamasis ir atsisveikinęs", - sakė jo duktė Fancoise interviu "Le Soir".

Mediciną ir chemiją studijavęs Ch.de Duve'as Nobelio medicinos premiją už mokslinius atradimus tiriant vėžį gavo 1974 metais drauge su savo kolega belgų mokslininku Albertu Claude (Alberu Klodu) ir amerikiečiu George'u Palade (Džordžu Palade).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS