Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Berezovskio mergina abejoja savižudybės versija

01/04/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos ambasadorė Londone susitikime su Elžbieta II Rusijos politikai negaili "neaiškiomis" aplinkybėmis mirusio Berezovskio Po Europos Žmogaus teisių teismo sprendimo Italija turi keisti šimtametes tradicijas Slovėnijos ekspremjeras Janša nuteistas kalėti dvejus metus už korupciją

Maskva, balandžio 1 d. (AFP-BNS). Velionio rusų oligarcho Boriso Berezovskio 23 metų mergina pirmadienį sakė netikinti, kad jis nusižudė, ir tvirtino, kad jie netrukus po to, kai jis buvo rastas negyvas, turėjo drauge išvykti atostogų į Izraelį.

Interviu liberaliam savaitiniam žurnalui "New Times" Katerina Sabirova sakė netikinti, kad 67 metų B.Berezovskis, su kuriuo ji susipažino prieš ketverius metus, galėjo nusižudyti. Pasak jos, per jų paskutinį pokalbį,kuris įvyko jo mirties išvakarėse, jo balsas "skambėjo geriau nei paprastai".

B.Berezovskis buvo rastas negyvas kovo 23 dieną, savo prabangių namų netoli Londono vonioje. Skrodimas parodė, kad jis mirė nuo pasikorimo ir kad ant jo kūno nėra jokių grumtynių ženklų.

"Jis neabejotinai planavo pirmadienį (kovo 25-ąją) atvykti į Izraelį.Tikrai tai žinau", - sakė ji žurnalui ir pateikė atspausdintą savo lėktuvo bilietą į Tel Avivą.

"Jis turėjo didelių planų" nuvykti prie Negyvosios jūros, pasakojo K.Sabirova ir pridūrė, kad magnatas buvo prislėgtas, bet, jos nuomone, nelinkęs į savižudybę.

B.Berezovskis sakydavęs: "Įsivaizduok, jei manęs nebūtų, dingtų visos problemos". Tačiau K.Sabirova teigė: "Tai (tie žodžiai) nebuvo orientyras veikti, negalėjau ir negaliu įsivaizduoti, kad jis galėjo tai padaryti. Tuo labai sunku patikėti".

B.Berezovskis turėjo su ja susitikti Tel Avivo oro uosto VIP salėje, atskridęs su asmens sargybiniu Avi (Aviu), sakė ji. Tą kelionę jis pasiūlęs kovo 18 dieną, nes baigėsi K.Sabirovos Didžiosios Britanijos viza.

Žurnalas išspausdino nuotrauką, kurioje K.Sabirova - daili brunetė - matyti su B.Berezovskiu, uždėjusiu jai ranką ant peties. B.Berezovskio draugai patvirtinto, kad jų santykiai buvo ilgalaikiai, rašoma straipsnyje.

Kai ji atėjo į vieną Maskvos restoraną duoti interviu, "visi atsisuko", rašė žurnalistas.

K.Sabirova taip patvirtino, kad B.Berezovskis kalbėjosi su ja apie savo laišką V.Putinui, kuriame prašė atleidimo ir apie kurį po B.Berezovskio mirties paskelbė V.Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

"Jis sakė, kad nematė kito būdo (grįžti į Rusiją), tik - nusilenkti", -sakė ji ir pridūrė, kad matė juodraštį ir kad tą laišką B.Berezovskis tikriausiai nusiuntė lapkričio mėnesį.

Artimas B.Berezovskio sąjungininkas Aleksandras Goldfarbas savo tinklaraštyje Snob.ru rašo, kad magnatas galėjo pasipasakoti K.Sabirovai.

"Tiesa, jog Katia Sabirova susitikinėjo su Borisu ir jog šie santykiai buvo artimi ir jam pakankamai grįsti pasitikėjimu, kad jis pasidalytųplanais dėl tokio laiško, jeigu planavo jį parašyti", - sakė A.Goldfarbas.

"Pastarosiomis dienomis palaikiau ryšius su Katia ir manau, kad ji pasakėtiesą interviu "New Times", - pridūrė jis.

B.Berezovskio draugai sutinka, kad jis buvo labai prislėgtas po daug milijonų svarų atsiėjusio pralaimėjimo teisme kitam rusų oligarchui Romanui Abramovičiui.

K.Sabirova sakė, kad lapkričio mėnesį, po jo pralaimėjimo teisme, buvo susitikusi B.Berezovskį, nes atvežė jam iš Maskvos kiniškų žolinių vaistų nuo nemigos.

"Jis daug rūkė - negėrė, bet rūkė, kartais - po kelis pakelius per dieną. Valgė labai mažai. Iki mūsų paskutinio susitikimo jis numetė daug svorio", -sakė jis.

B.Berezovskio, kuris turtus susikrovė posovietiniame 10-ajame dešimtmetyje, o paskui susipyko su V.Putinu ir gavo politinį prieglobstį Didžiojoje Britanijoje, meilės reikalai buvo komplikuoti. Jis buvo du kartus vedęs, trys moterys jam pagimdė šešis vaikus.

2011 metais jis sutiko sumokėti rekordinę, britų teismo nustatytą skyrybų sumą antrajai žmonai Galinai Bešarovai, nors jie ir iki to daugiau kaip dešimtmetį negyveno kartu.

Jo buvusi ilgametė partnerė Elena Gorbunova pernai kreipėsi į britų teismą prašydama įšaldyti dalį jo turto, kad jis jo neparduotų skoloms apmokėti.