Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Rusija surengs neplanuotas karines pratybas Juodojoje jūroje

28/03/2013

Taip pat skaitykite

Ispanijoje sudužusio traukinio mašinistui pateikti preliminarūs kaltinimai ES Konkurencingumo taryboje linksniuojama vidaus rinka ir vartotojų apsauga Sučiuptas 200 namų įsilaužimu kaltinamas 30-metis Belgijos karališkosios šeimos nariai pradės mokėti mokesčius

 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį įsakė surengti dideles karines pratybas Juodosios jūros regione, pranešė jo atstovas spaudai, o šis žingsnis gali padidinti įtampą su Ukraina ir Gruzija.

V.Putinas šį įsaką išsiuntė gynybos ministrui Sergejui Šoigu 4 val. Maskvos (6 val. Lietuvos) laiku, skrisdamas iš tarptautinio susitikimo Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), atstovas Dmitrijus Peskovas sakė žurnalistams.

„Rusijos Federacijos prezidentas ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Vladimiras Putinas ketvirtadienį 4 val. įsakė gynybos ministrui pradėti didelio masto karinius mokymus Juodosios jūros rajone“, – pažymėjo jis.

Atstovas patikslino, kad „kalbama apie didelio masto netikėtą patikrinimą ir mokymus“.

Pasak D.Peskovo, šis įsakymas buvo išsiųstas iš prezidento lėktuvo. V.Putinas tuo metu skrido iš PAR miesto Durbano, kuriame vyko kylančių galybių bloko BRICS viršūnių susitikimas.

 

Prezidento atstovas pažymėjo, kad tokie mokymai visiškai atitinka tarptautinės teisės normas ir kad panašūs manevrai bus rengiami ir vėliau.

Prezidento atstovas pažymėjo, kad tokie mokymai visiškai atitinka tarptautinės teisės normas ir kad panašūs manevrai bus rengiami ir vėliau.

„Rusijos Federacija veikia visiškai laikydamasi tarptautinės teisė normų, o šiuo atveju bet kuri šalis turi absoliučią suverenią teisę rengti tokio pobūdžio karinius mokymus -tiek planuotus, tiek neplanuotus“, – aiškino D.Peskovas.

Jis sakė nežinantis, kiek laiko truks šios pratybos, pridūręs, kad Gynybos ministerija ir Rusijos generalinis štabas vėliau pateiks daugiau detalių.

Paklaustas, ar V.Putinas asmeniškai stebės tuos mokymus, D.Peskovas atsakė: „Gali būti – jis yra vyriausiasis vadas“.

Jis nurodė, kad šiose pratybose dalyvaus 36 Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai, kurie bazuojasi Ukrainos Sevastopolio uoste Kryme ir Rusijos Novorosijsko uoste. Jose taip pat dalyvaus aviacijos, oro desantininkų ir specialiųjų pajėgų daliniai.

„Pagal tarptautinę praktiką, apie pratybas, kuriose dalyvauja iki 7 000 karių, mums nebūtina iš anksto informuoti partnerių“, – teigė D.Peskovas.

Tarp valstybių, kurių krantus skalauja Juodoji jūra, yra Turkija, Ukraina ir Rusijos priešininkė Gruzija, su kuria Maskva trumpai kariavo 2008 metais.

D.Peskovas nurodė, kad pratybos vyks trijuose kariniuose poligonuose Rusijos teritorijoje.

Rusija ėmėsi esminių reformų savo ginkluotosiose pajėgose, kai karas su Gruzija pademonstravo prastą kariuomenės parengtį, nors tą kampaniją vainikavo Maskvos karinė pergalė

Šios pratybos taip pat taps svarbiu išbandymu S.Šoigu, laikomam vienu iš artimiausių V.Putino sąjungininkų. S.Šoigu tapo gynybos ministru praeitų metų pabaigoje, kai jo pirmtakas Anatolijus Serdiukovas buvo atstatydintas dėl korupcijos skandalo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS